Zakumaj.pl

3 przepisy na kosmetyki zawierające mleczko kokosowe

3 przepisy na kosmetyki zawierające mleczko kokosowe

Mleko kokosowe ma wiele właściwości, które są zbawienne dla naszego organizmu. W tym artykule chcemy przedstawić ci trzy sposoby na zastosowanie go w czasie kąpieli. Poczuj się jak starożytne władczynie i zafunduj sobie kokosowe SPA.

 • Żel do mycia ciała i szampon

  Składniki:
  * 1/4 szklanki pełnotłustego mleka kokosowego,
  * 1/3 szklanki mydła w płynie z zawartością oliwy z oliwek,
  * kilka kropli olejku eterycznego – zapach według twoich preferencji.
  Przygotuj sobie jakąś butelkę. Najlepsza będzie taka po mydle w płynie z dozownikiem lub żelu do mycia twarzy. Wlej do niej wszystkie składniki, zakręć ją i dokładnie wymieszaj, potrząsając nią. Przed każdym następnym użyciem będziesz musiała wstrząsnąć nią, gdyż mieszanka lubi się rozwarstwiać. Ze swojego nowego kosmetyku możesz korzystać jak ze zwykłego żelu do kąpieli. Równie dobrze może posłużyć jako szampon.

 • Mleczko do kąpieli

  Składniki:
  * 1/2 szklanki płatków owsianych,
  * 1 1/2 szklanki mleka kokosowego,
  * 1 łyżka miodu.
  Wrzuć wszystkie składniki do miksera i połącz je za jego pomocą. Mieszaninę dodaj do znajdującej się w wannie wody. Kąpiel z dodatkiem mleka kokosowego doskonale nawilży twoją skórę, a poza tym pozwoli ci na odrobinę relaksu.

 • Scrub do ciała

  Składniki:
  * 1/2 szklanki mleka kokosowego,
  * 1/2szklanki brązowego cukru,
  * 1 łyżka oleju kokosowego.
  Do miski lub pojemnika wrzuć cukier i dodaj mleko kokosowe. Całość dokładnie wymieszaj. Cały czas mieszając, dodaj łyżkę oleju kokosowego. Kosmetyk należy nakładać na zwilżoną skórę oraz wmasowywać przez 2 – 3 minuty. Resztki scrubu zmyj ciepłą wodą. Dzięki temu twoja skóra będzie gładka oraz pachnąca.