Zakumaj.pl

Pomysł na oryginalne ramki ze słoików

5.0 (razem głosów: 1)
Pomysł na oryginalne ramki ze słoików

Fotografie to bardzo ciekawy element dekoracyjny każdego domu. To właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie wytworzyć przytulną atmosferę i czujemy się jak u siebie – wszak to przedmioty bardzo spersonalizowane. Zwykliśmy wieszać je zazwyczaj w prostokątnych ramkach lub ewentualnie antyramach. Jednak nowoczesne wnętrze wymaga nowoczesnych rozwiązań, stąd też pomysł na te oryginalne ramki do zdjęć zrobione ze zwykłych słoików. Poniżej, krok po kroku, dowiesz się, jak je samodzielnie wykonać.

 • Jak wybrać słoiki?

  Ramki ze słoika będą tworzyły oryginalną i wyjątkową kompozycję, jeśli będzie stało ich kilka obok siebie. Najlepiej, aby były one różnej wielkości. Pamiętaj przy tym jednak, iż jeśli wybierasz słoiki, które masz w domu po kupnych i domowych przetworach, to musisz zadbać o ich estetyczny wygląd. Po pierwsze, umyj je dokładnie. Po drugie, zmyj z nich etykiety oraz klej, który po etykietach pozostanie. Po trzecie zaś, zadbaj o to, aby i zakrętka prezentowała się dobrze. Możesz także kupić słoiki specjalnie na tę okazję.

 • Wywoływanie zdjęć

  Zdjęcia możesz wywołać u profesjonalisty lub po prostu wydrukować w domu na specjalnym papierze fotograficznym, ale bądź uczulony na jedno – muszą być one naprawdę dobrej jakości, aby były widoczne przez grube szkło słoika. Dodatkowo, zanim przejdziesz do wywoływania zdjęć, najpierw zmierz swoje słoiki, których użyjesz do zrobienia ramek. Fotografie powinny być długością oraz szerokością jak najbardziej do nich dopasowane.

 • Opcja pierwsza

  Opcja pierwsza

  Ramki możesz wykonać na dwa sposoby. Pierwszy to taki, iż stawiasz słoik normalnie na stole, otworem do góry. Wkładasz do niego nieco zwiniętą fotografię ułożoną do góry nogami. Kiedy uda ci się dobrze umieścić zdjęcie, wówczas odwracasz słoik, zakręcasz go (lub nie) i ramka gotowa.

 • Opcja druga

  Opcja druga

  Druga opcja pozwoli również na udekorowanie słoiczka. Postaw słoik tak, jak poprzednim razem, czyli otworem do góry. Włóż do niego nieco zwiniętą fotografię, ale tym razem nie do góry nogami. Ramka gotowa. Teraz możesz zakręcić ją (lub nie) i udekorować. Dobrze będzie się prezentować ze wstążką lub rzemykiem.

 • Kompozycje

  Kompozycje

  Pamiętaj, że taką ramką-słoikiem możesz się dowolnie bawić i układać różne kompozycje. Kiedy to jest zdjęcie z wakacji, to oprócz samej fotografii wsyp do słoika trochę piasku, dwa kamyczki i muszelkę. Zrób coś w rodzaju „ramki wspomnień”.