Zakumaj.pl

Pomysły na ozdobienie ściany w kuchni

3.0 (razem głosów: 2)
Pomysły na ozdobienie ściany w kuchni

Kuchnia jest tym pomieszczeniem w domu, które większości z nas kojarzy się jedynie z praktycznym zastosowaniem, to jest gotowaniem, a czasem, jeśli kuchnia wyposażona jest w stół, również ze spożywaniem posiłków. Są jednak także osoby doskonale zdające sobie sprawę z tego, że to właśnie w kuchni toczą się najbardziej gorące dyskusje i że to właśnie tam najlepiej spędza się czas przy kubku z herbatą oraz krzyżówkach. Dlatego też warto zadbać, aby domowa kuchnia miała swój niepowtarzalny klimat i wprowadzić do niej nieco elementów dekoracyjnych, przez co stanie się ona przytulnym pomieszczeniem, jeszcze bardziej zachęcającym do zwierzeń oraz dyskusji. Jak wprowadzić ozdoby, aby nie zakłócić praktycznej funkcji kuchni oraz nie zagracić jej niepotrzebnymi przedmiotami? Dobrym sposobem jest dekoracja ściany. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów oraz podpowiedzi. Powodzenia!

 • Narysowana półka

  Narysowana półka

  Jeśli masz kompletnie pustą, a na dodatek jasną ścianę, możesz śmiało pobawić się trochę formą i zrobić coś naprawdę zaskakującego. Dobrym pomysłem na oryginalne ozdobienie ściany jest narysowanie na niej półki z pudełeczkami, miseczkami, czajnikiem. To bardzo prosta do wykonania rzecz, nawet jeśli niespecjalnie władasz plastycznymi zdolnościami. Wystarczy poszukać w sieci lub stworzyć samemu odpowiedni szablon, a potem przyłożyć go do ściany. Możesz także taki rysunek zlecić fachowcowi. Warto także w taki rysunek wpleść prawdziwe elementy, jak chociażby kubki.

 • Kompozycja z talerzy

  Kompozycja z talerzy

  Kompozycja z talerzy, która występuje na ścianach, kojarzy nam się ze stylem rustykalnym albo też z dworkami odwiedzanymi w dzieciństwie podczas wycieczek szkolnych. Niech te skojarzenia będą dla nas inspiracja, aby stworzyć świeżo oraz nowocześnie wyglądający kolaż z talerzy. Nie musimy wykorzystywać naczyń, które mamy w domu. Wystarczy przejść się po tanich marketach, second handach oraz pchlich targach i wybrać kilkanaście talerzy o różnych kolorach, wzorach i wielkościach, z których stworzymy zjawiskowy obraz ścienny.

 • Soczyste obrazy

  Soczyste obrazy

  Ta propozycja zapewne jest ci znana i już gdzieś ją widziałeś. Jeśli twoja kuchnia jest dość szara, a nie masz obecnie możliwości finansowych, by ją wyremontować, warto rozświetlić ją dwoma czy trzema obrazami. Bardzo często w kuchniach wieszane są obrazki z ziołami, lawendą, widoczkami na pola czy sady. Takie obrazy są idealne dla stylu prowansalskiego. Jeśli zależy ci jednak na unowocześnieniu kuchni i nadaniu jej pazura, wówczas zdecyduj się na obraz z przekrojonymi owocami lub warzywami o bardzo intensywnych barwach.

 • Inspirujący napis

  Inspirujący napis

  Równie ciekawie będzie wyglądał napis, który umieścisz na ścianie, na przykład przy kuchence, stole czy zlewie. Nie musi to być coś bardzo wymyślnego, wystarczą jakieś obcojęzyczne słowa albo na przykład cytat nawiązujący do gotowania. Naprawdę nie musisz wysilać się na nic bardzo patetycznego, by osiągnąć fajny efekt.

 • Tablica

  Tablica

  Jeśli chcesz, by ścienna dekoracja była jednocześnie praktyczna, wówczas zdecyduj się na tablicę – taką, jakiej używałeś w szkole. Możesz używać na niej kolorowej kredy i narysować zioła czy owoce, a jednocześnie będzie to dobry sposób, aby komunikować się z domownikami – zapisywać produkty, które należy kupić czy jadłospis na dany tydzień.