Zakumaj.pl

Pomysły na urozmaicenie życia seksualnego

3.8 (razem głosów: 2)
Pomysły na urozmaicenie życia seksualnego

Jest całkowicie naturalne, że współżycie w stałym związku z czasem staje się przewidywalne, a nawet nudne. Jednak nie trzeba z tego powodu wietrzyć kryzysu w związku ani martwić się, że nie jest się już pociągającą dla partnera. Wystarczy wprowadzić do sypialni trochę nowych pomysłów, urozmaicając seks, aby poczuć się znowu jak na początku związku, kiedy każdy dotyk był niezwykle ekscytujący.

 • Ekscytująca bielizna

  Ekscytująca bielizna

  Nie każdy jest na tyle odważny, aby urozmaicenie w sypialni rozpoczynać od wprowadzania do niego zabawek z sex shopu. Z tego powodu łatwym, ale znaczącym sposobem na urozmaicenie seksu jest zakup nowej bielizny. Koronkowy komplet, przezroczysty szlafrok, przezroczyste body z koronkami czy pończochy sprawiają, że wraca poczucie własnego piękna oraz seksualności. Mając na sobie nową bieliznę, ma się większą ochotę na seks, na pozwolenie partnerowi na powolne ściąganie dodatków lub nawet na niewielki striptiz, w czasie którego można pochwalić się zarówno nowym nabytkiem, jak i własnym ciałem.

 • Zmiana miejsca

  Zmiana miejsca

  Seks nie powinien kojarzyć się jedynie z sypialnią. Owszem, własne łóżko jest wygodne, jednak nie warto ograniczać się tylko do niego. Od czasu do czasu, właśnie dla urozmaicenia, warto dać się ponieść wyobraźni i pozwolić sobie na seks w salonie, w kuchni, w łazience, w wannie lub pod prysznicem. We własnym domu nie ma sensu się ograniczać i jeżeli ma się ochotę na zmianę miejsca, nie należy się krępować. Dzięki temu współżycie przestanie się kojarzyć z rutyną, kołdrą oraz zgaszonymi lampami. Co więcej, już samo myślenie o tym, w jakim miejscu można uprawiać seks, potrafi podgrzać temperaturę w związku.

 • Deser w sypialni

  Deser w sypialni

  Jedzenie deseru w sypialni może stanowić znaczące urozmaicenie pod warunkiem, że będą to smakołyki zjadane z ciała partnera. Można do tego wykorzystać czekoladę, miód, bitą śmietanę lub pokroić na kawałki ulubione owoce, ułożyć je na swoim brzuchu, zachęcając do ich jedzenia, albo na brzuchu partnera i zjadać je samodzielnie. Dotyk ust i języka na skórze pobudzi kochanków, a jeżeli jako deser wykorzysta się popularne afrodyzjaki, w tym truskawki i czekoladę, wrażenia będą jeszcze silniejsze. Poza typowym jedzeniem można skorzystać również z jadalnych farb o smaku czekoladowym, którymi maluje się na ciele kochanka wszystko, co podpowiada wyobraźnia.

 • Różne pozycje

  Różne pozycje

  Większość par uprawia seks w 1 – 2 pozycjach, których nie zmieniają przez lata. Prowadzi to do zmiany seksu w coś rutynowego, w czym nie ma zbyt wielu emocji. Warto przełamać dominację dwóch pozycji i wprowadzić nowe. Aby je wybrać, można skorzystać z książek, które prezentują różne możliwości, albo z Internetu. Warto przyjrzeć się im wspólnie z partnerem, omawiając razem, których chciałby on spróbować, o których marzą razem, które wydają się interesujące dla partnerki. Sama rozmowa na erotyczne tematy jest ekscytująca, a połączenie jej z testowaniem nowej pozycji sprawi, że seks już nigdy nie będzie nudny.