Zakumaj.pl

Porady dla osób wybierających się do Brukseli

Porady dla osób wybierających się do Brukseli

Kusi Cię belgijska stolica, położona malowniczo nad rzeką Senne? Chciałbyś odwiedzić to miasto i poznać jego najciekawsze zakątki, ale wszystkie dostępne na rynku przewodniki wydają Ci się zbyt ogólnikowe i mówią o tym samym? To oznacza, że ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Przeczytaj go, zaopatrz się w mapę i ruszaj do Belgii przeżyć niesamowitą przygodę w stolicy Unii Europejskiej.

 • Ważne – niesprzyjająca pogoda

  Ważne – niesprzyjająca pogoda

  Najważniejsze w planowaniu podróży do Brukseli jest przygotowanie się na brzydką pogodę. Nastaw się na chmury, deszcz i wszechobecne kałuże. Niezależnie od tego, o jakiej porze roku się tam wybierzesz, zapewne drobna i przeszywająca zimnem mżawka będzie Ci towarzyszyła na każdym kroku. Warto zatem do walizki wrzucić przeciwdeszczową kurtkę, nieprzemakalne buty, torebkę podręczną ze skóry i mały, składany parasol. Z takim ekwipunkiem bez obaw możesz już ruszyć na podbój brukselskich ulic.

 • Koniecznie weź mapę i strój kąpielowy

  Wybierając się na wycieczkę do Brukseli, koniecznie zabierz ze sobą dokładną mapę (a najlepiej miej przy sobie GPS). Niestety, bardzo dużo ciekawych i urokliwych miejsc w tym mieście nie jest stosownie oznaczona i bez mapy tam ani rusz. Jeśli chcesz się udać do jakiegoś ważnego muzeum lub galerii, przygotuj się na to, że będą one mieściły się w jakimś niepozornym budynku lub tabliczka, która ma je oznaczać, będzie niemalże niezauważalna. Podobnie jest także z nazwami ulic i numerami lokali. Dlatego też uzbrój się w mapę i dużą dozę cierpliwości. Koniecznie spakuj także strój kąpielowy – w Brukseli znajduje się najgłębszy na całym świecie basen do nurkowania. Woda w nim jest bardzo ciepła, ma aż trzydzieści stopni, więc warto skorzystać z tej niebywałej atrakcji i będąc tam, nieco się w nim popluskać.

 • Zabytki i najważniejsze atrakcje

  Zabytki i najważniejsze atrakcje

  Obowiązkowo musisz mieć zdjęcie z Atomium – jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji Brukseli. Atomium to monstrualnych rozmiarów model, przedstawiający cząsteczkę żelaza. Można go zwiedzać, a na samym jego czubku znajduje się luksusowa restauracja, z której zobaczycie zapierającą dech w piersiach panoramę miasta. Dla miłośników architektury sakralnej obowiązkowym punktem wyprawy będzie zapewne katedra Saint-Michel z przecudnymi witrażami i alabastrowym ołtarzem. Pośród charakterystycznych figurek i pomników znajduje się także postać siusiającego chłopca, choć nie brakuje tam także innych, dość osobliwych postaci, jak np. sikający pies czy plująca dziewczynka.

 • Ciekawe muzea

  Jest również coś dla wielbicieli muzeów. Szczególnie godnym polecenia jest Muzeum Komiksów – pozycja obowiązkowa na mapie, szczególnie gdy wybierasz się na wycieczkę z dziećmi. Innym ciekawym miejscem jest Muzeum Przyrodnicze – tu także warto przyprowadzić najmłodszych. Zapewne zachwycą ich ogromne szkielety dinozaurów. Miłośników muzyki zaprasza Muzeum Instrumentów Muzycznych, w którym obejrzeć można wiele oryginalnych, ręcznie robionych eksponatów, np. cymbały czy saksofony.