Zakumaj.pl

Prostowanie zębów bez aparatu

4.5 (razem głosów: 1)
Prostowanie zębów bez aparatu

Problemy ze zgryzem potrafią poważnie dać się we znaki. Są przyczyną nie tylko problemów zdrowotnych, ale również kompleksów, które skutecznie utrudniają życie. W związku z tym wiele wad bywa prostowanych już w młodości. Kojarzy się to głównie z noszeniem aparatu na zęby. Nie jest to już tak uciążliwa metoda jak kiedyś, a przede wszystkim tak wstydliwa, jednak droga. W związku z tym zanim powie się „tak” tradycyjnemu aparatowi, warto zainteresować się innymi możliwościami prostowania zębów.

 • Aparat językowy

  Aparat językowy

  Wiele osób nie decyduje się na aparat lub waha się przed jego zastosowaniem ze względów estetycznych. Obecnie noszenie aparatu nie budzi kontrowersji, są one dość zgrabne, a nawet urozmaicane kolorami. Pomimo tego, nie wszyscy uznają je za korzystny dodatek do swojego wyglądu. W takiej sytuacji można zastosować językowe aparaty do prostowania zębów. Działają one tak samo, jak tradycyjne aparaty, jednak są przytwierdzane do tylnej strony zębów, co sprawia, że są niemal niewidoczne. Mogą występować w wersji metalowej lub porcelanowej, która jest jeszcze mniej zauważalna.

 • Modelowanie zębów

  Modelowanie zębów

  Niewielkie problemy ortodontyczne lub problemy z wyglądem zębów niekoniecznie wymagają zakładania aparatu. Można zatuszować albo naprawić je przy pomocy kilku kosmetycznych sztuczek. Pierwszą z nich są licówki, czyli porcelanowe nakładki na zęby, które tuszują niewielkie problemy w ich wyglądzie. Wadą licówek jest możliwość uszkodzenia zęba, który będzie wymagał większej ingerencji stomatologa. Dodatkowo, ten rodzaj pomocy wymaga wymiany co jakiś czas. Drugą możliwością jest modelowanie zębów przez serię zabiegów kosmetycznych. Dzięki temu zyskują one nieco zmieniony kształt, który ukrywa niedoskonałości zgryzu.

 • Inman Aligner

  Inman Aligner

  Kolejnym sposobem na rozwiązanie problemów ze zgryzem jest Inman Aligner. Jest on częściowo niewidoczny, ponieważ pewne elementy przytwierdzane są do tylnych zębów, jednak kilka metalowych widać na przednich zębach. Jego zaletą jest możliwość zdejmowania go, co bywa istotne dla wielu osób, które nie chcą używać tradycyjnego aparatu przez wzgląd na jego stałą obecność na zębach. Zaletą aparatu Inman Aligner jest szybsze działanie w porównaniu do innych, podobnych sprzętów.

 • Przezroczyste nakładki

  Przezroczyste nakładki

  Lubianym przez użytkowników sposobem są przezroczyste nakładki o nazwie Invisalign. Są one cenione przede wszystkim za brak metalowych części. Sama metoda polega na nakładaniu na zęby przezroczystych nakładek, które mają za zadanie zmienić sposób rośnięcia zębów, np. prostując je. Nakładki są niewidoczne, a do tego bez problemu można zdejmować je przed jedzeniem oraz przed myciem jamy ustnej. Trzeba jednak wyrobić sobie nawyk regularnego ich zakładania i wymieniania co tydzień, ponieważ tylko wtedy będą przynosić odpowiednie efekty. Ze względu na konieczność wymiany, w ostatecznym podliczeniu ich stosowanie może być droższe niż założenie tradycyjnego aparatu.

Zobacz również