Zakumaj.pl

Renifer ze spinaczy do bielizny – jak zrobić?

Renifer ze spinaczy do bielizny – jak zrobić?

Ze zwykłych przedmiotów codziennego użytku można wykonać bardzo ciekawe rzeczy – wystarczy odrobina wyobraźni. Interesującym tworzywem są spinacze do bielizny, zwłaszcza tradycyjne, drewniane. Ich konstrukcja otwiera przed kreatywną osobą wiele możliwości. Jak ze spinaczy do bielizny zrobić figurkę renifera, dowiesz się z tego artykułu. Taki renifer (albo całe ich stadko) może być ciekawą dekoracją świąteczną.

 • Renifer ze spinaczy do bielizny – krok pierwszy

  Renifer ze spinaczy do bielizny – krok pierwszy

  Do zmontowania figurki renifera potrzebujemy trzech drewnianych spinaczy oraz patyczka do lodów. Najpierw do patyczka przypinamy z dwóch stron po jednym spinaczu. W ten sposób powstaną nogi renifera. Następnie trzeci spinacz wykorzystamy jako głowę figurki. Mocujemy go na samym końcu patyczka i ustawiamy pod skosem.

 • Renifer ze spinaczy do bielizny – krok drugi

  Teraz należy upewnić się, że nasza konstrukcja jest stabilna, i w razie czego wprowadzić poprawki. Renifer powinien stać na czterech nogach i nie może tracić równowagi. Jeśli figurka jest w porządku, sklejamy jej elementy za pomocą odpowiedniego kleju do drewna. Odstawiamy renifera do wyschnięcia.

 • Renifer ze spinaczy do bielizny – krok trzeci

  Renifer ze spinaczy do bielizny – krok trzeci

  Gdy klej już wyschnie, możemy pomalować figurkę na brązowo. Użyjemy akrylowej emulsji do drewna. Gdy pierwsza warstwa farby wyschnie, malujemy ponownie. Należy używać cienkiego pędzelka i uważać, by nie powstały zacieki farby. Można także użyć farby w sprayu. Trzeba starannie pomalować figurkę z każdej strony.

 • Renifer ze spinaczy do bielizny – krok czwarty

  Renifer ze spinaczy do bielizny – krok czwarty

  Teraz przykleimy reniferowi nosek z małego czerwonego koralika, a następnie oczy. Małe szklane sztuczne oczy do figurek można zakupić w Internecie.

 • Renifer ze spinaczy do bielizny – krok piąty

  Na koniec zawieszamy reniferowi na szyi wstążeczkę z malutkim dzwoneczkiem. Figurka jest gotowa.

Wskazówki:

Prace można wykonać także w innej kolejności – pomalować patyczek oraz spinacze, a gdy wyschną, budować figurkę renifera.