Zakumaj.pl

Różne sposoby na udekorowanie choinki

Różne sposoby na udekorowanie choinki

W czasie Bożego Narodzenia to choinka – niezależnie od tego, czy naturalna, czy też sztuczna – jest centralną ozdobą mieszkania. Wokół niej skupia się całe nasze rodzinne świętowanie, zazwyczaj stoi w miejscu, gdzie jemy wspólne posiłki i przyjmujemy gości. Ogromną frajdę, nie tylko dla najmłodszych, stanowi już samo ubieranie świątecznego drzewka. Jeśli znudzą nam się zeszłoroczne ozdoby, możemy w prosty sposób zmienić tegoroczną stylizację – nic prostszego! Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, jak w szybki sposób zmienić design na swojej choince, nie wydając na to dużej ilości pieniędzy.

 • Tradycyjne szklane bombki i ręcznie robione ozdoby

  Tradycyjne szklane bombki i ręcznie robione ozdoby

  Doskonale będą się prezentowały tradycyjne szklane bombki. Te najbardziej tradycyjne są produkowane zazwyczaj w kolorze czerwonym, złotym i białym. Nieco bardziej nowoczesne, choć również ze szkła, dostępne są we wszystkich kolorach. Od Ciebie zależy, jakie wybierzesz. Jedne i drugie doskonale komponują się zarówno z żywym, jak i sztucznym drzewkiem. Jeśli masz sporo czasu, możesz także całą choinkę udekorować własnoręcznie wykonanymi ozdobami (możesz je także kupić w sklepach w wyrobami hand made). Pomysłów jest mnóstwo: różnego rodzaju łańcuchy (nie tylko z papieru, ale także z włóczki czy słomy), papierowe bombki, kolorowe gwiazdki z cekinów czy aniołki z waty. Jeśli całą choinkę ubierzesz w takiej konwencji, będzie wyglądała naprawdę imponująco. I co najważniejsze – będzie niepowtarzalna.

 • Kwieciście lub w zgodzie z naturą

  Kwieciście lub w zgodzie z naturą

  A może coś innego? Wybierz się do kwiaciarni i kup kilkanaście ulubionych sztucznych kwiatów. Wybieraj stonowane i pasujące zarówno do siebie nawzajem, jak i do wystroju Twojego mieszkania kolory. Kwiaty umieść na choince, mocując je do poszczególnych gałązek wąskimi paskami koronki lub ozdobnymi wstążkami. Możesz także udekorować choinkę w elementy, które mogą na niej występować tylko i wyłącznie naturalnie: umieść na niej różnego rodzaju szyszki, ręcznie robione lub zakupione ptaszki, gwiazdki, suszone liście, papierowe płatki śniegu, zimowe jagody. Będzie wyglądała, jakby cały czas stała w lesie.

 • Zabawa w kolory

  Jeśli Twoje wnętrze jest stonowane, postaw na kontrasty – wielokolorową choinkę. Święta to czas radości i odmiany – spraw, aby centralnie umieszczona choinka wniosła nieco życia we wnętrze. Zakup kolorowe bombki i łańcuchy. Również lampki powinny być kolorowe. Możesz także uzupełnić wszystko figurkami ulubionych zwierząt, np. sów, by było oryginalnie. Pod choinką rozłóż kolorowe kartony, imitujące torby z prezentami. Jeśli jednak nie chcesz się bawić przy użyciu wszystkich kolorów, zrób choinkę patriotyczną: biel waty, imitująca śnieg i czerwone bombki to idealne kolory symboli, nawiązujące do naszych najważniejszych barw, które podziwiamy na fladze. Warto także pamiętać, że wybierane przez Ciebie kolory zawsze muszą pasować do kolorów Twoich ścian – tak by nie zlewały się z tłem. Zatem jeśli masz ciemny kolor w pokoju, ubierz choinkę raczej w jasne kolory, zawieś na niej także jasne świeczki. W przypadku jasnych ścian możesz sobie pozwolić na ciemne ubranie drzewka.