Zakumaj.pl

Skrzyp polny na kobiece infekcje

Skrzyp polny na kobiece infekcje

Infekcje pochwy to coś, co zna każda kobieta, ponieważ przynajmniej raz miała okazję ich doświadczyć. Osłabienie organizmu, choroba, niewłaściwa higiena – przyczyny problemu mogą być różne, jednak nie zawsze od razu potrzebne są silne leki. Skrzyp polny jest zielem, które idealnie nadaje się do zwalczania problematycznych infekcji w narządach intymnych i które warto wykorzystywać.

 • Potrzebne elementy

  Potrzebne elementy

  Żeby skrzyp polny pomógł, trzeba zażyć kąpieli w nim. Z kolei aby ją przygotować, potrzebne będą:
  * 60 g skrzypu polnego, suszonego,
  * 2,5 l wody.

 • Pierwszy krok

  Pierwszy krok

  Przygotowany skrzyp – do zakupienia w każdym sklepie zielarskim po niewielkiej cenie – przesypać do garnka albo dużej miski.

  Wodę zagotować, po czym 2 minuty przestudzić i zalać skrzyp. Przykryć naczynie i odstawić je na 12 godzin do naciągnięcia.

 • Drugi krok

  Drugi krok

  Do wanny pełnej ciepłej wody wlać przecedzony napar. Zamieszać, po czym zanurzyć się w ciepłej miksturze. Kąpiel powinna trwać maksymalnie 20 minut. Po niej należy delikatnie osuszyć ciało. Skrzyp ma tę zaletę, że pomoże w leczeniu infekcji pochwy, jak również złagodzi podrażnienia pojawiające się na całej skórze, np. wypryski.

 • Parówka ze skrzypu polnego

  Parówka ze skrzypu polnego

  Jeśli nie posiada się wanny, nic straconego, można zrobić leczniczą parówkę na infekcje. Wystarczy zalać 3 łyżki skrzypu 1 litrem wody i pozostawić do zaparzenia na 2 – 3 minuty. Następnie postawić miskę w brodziku i przykucnąć nad nią na 10 minut, kierując parę w stronę pochwy.Po tym zabiegu warto chwilę odpocząć. Powtarzać aż do ustąpienia infekcji.