Zakumaj.pl

Sposoby na przedłużenie stosunku seksualnego

3.4 (razem głosów: 4)
Sposoby na przedłużenie stosunku seksualnego

Istnieją zwolennicy szybkich stosunków seksualnych, dla których osiągnięcie długiego czasu działania w tej dziedzinie nie ma dużego znaczenia. Jednak większość mężczyzn i kobiet wyznaje, że woleliby przedłużyć seks przynajmniej o kilka minut. Mężczyźni nie chcą zawieść partnerek, natomiast kobiety w czasie dłuższego stosunku mają większą szansę na upragniony orgazm. Niestety, często panowie mają wrażenie, że „kończą” zbyt wcześnie, co bywa powodem frustracji nawet u zżytych ze sobą par. W takiej sytuacji dobrze znać kilka sposobów, które mogą pomóc.

 • Seks w wodzie

  Seks w wodzie

  Prostym sposobem na przedwczesny wytrysk i zakończenie stosunku jest seks w wodzie – w wannie, basenie, pod prysznicem. Jest to nie tylko przyjemne i wprowadza urozmaicenie do życia seksualnego, ale także zmniejsza wrażliwość na bodźce zmysłowe. Wynika to z dobrego wpływu wody, dlatego wytrysk jest opóźniany, a seks może trwać znacznie dłużej.

 • Ruchy i przerwy

  Równie dobrym sposobem na przedłużenie stosunku jest przerywanie i rozpoczynanie ruchów. Za każdym razem, kiedy czuje się, że koniec jest bliski, najlepiej wycofać się z ciała partnerki, zrobić krótką przerwę i dopiero gdy jest się pewnym, że wytrysk nie nastąpi za sekundę, ponownie rozpocząć akcję. Na początku może wydawać się to niekomfortowe, jednak z czasem, po przyzwyczajeniu, przyniesie poprawę, a kto wie, może nawet doda pikanterii sytuacji.

 • Głębokie ruchy

  Głębokie ruchy

  Jeżeli przerwy w stosunku nie sprawdzają się, można spróbować innego rozwiązania. Są nim bardzo głębokie pchnięcia. Mężczyzna wsuwa członek do pochwy bardzo głęboko, a następnie porusza się wolno, z przerwami. Pomiędzy jednym a drugim ruchem frykcyjnym powinny następować chwile odpoczynku partnerów. Dzięki temu stymulacja nie będzie tak intensywna, lecz rozłożona w czasie, a to pozwoli na wydłużenie seksu. Jednocześnie metoda taka może okazać się niezwykle przyjemna dla kobiety.

 • Skuteczne odwracanie uwagi

  Skuteczne odwracanie uwagi

  Dobrą pomocą w opóźnieniu wytrysku jest również myślenie o czymś innym, niezwiązanym z seksem, co zmniejszy podniecenie. Mężczyzna może stosować ten zabieg samodzielnie w chwili gdy czuje, że zbliża się do końca, lub może pomóc mu w tym partnerka, zaczynając mówić o mało seksownych i pobudzających rzeczach, które odsuną czas wytrysku na późniejszą chwilę.

 • Kremy i żele

  Kremy i żele

  Jeśli domowe metody nie dają rezultatów, do przedłużenia stosunku mogą przydać się żele oraz kremy, które skutecznie opóźniają wytrysk. Część z nich pozwala na czerpanie przyjemności z seksu o 10 minut więcej. Wynika to z lekkiego zmniejszania odczuwania bodźców erotycznych i tym samym dłuższego utrzymania penisa w stanie erekcji.