Zakumaj.pl

Ciekawy sposób ozdabiania szyszek sosnowych

Ciekawy sposób ozdabiania szyszek sosnowych

Szyszki, stanowiące jeden z bardziej charakterystycznych elementów jesieni, można bardzo ciekawie ozdobić. Same w sobie stanowią dekorację, jednak czemu nie dodać im więcej uroku poprzez nadanie koloru, urozmaicenie, sprawienie, że będą ozdabiały pokój jak kupna dekoracja. Jedną z metod ozdabiania szyszek jest ich malowanie i warto pobawić się tak z dziećmi.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Zrobienie ładnych malowanych szyszek wymaga przygotowania zawczasu odpowiednich rzeczy, które w tym pomogą. Są to przede wszystkim:

  * szyszki,

  * brokat,

  * pędzel do malowania,

  * klej do brokatu,

  * klej,

  * cienki łańcuszek choinkowy,

  * stara gazeta.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Owinąć przygotowane szyszki łańcuszkiem choinkowym. Owijając, wygiąć łańcuch u góry w taki sposób, żeby szyszki mogły później zawisnąć w dowolnym miejscu, w tym na choince świątecznej – choć nie jest to jedyna możliwość.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Szyszki z haczykami postawić na starych gazetach, zabezpieczając w ten sposób podłoże lub stół przed ewentualnymi zabrudzeniami. Następnie sięgnąć po klej oraz pędzelek i klejem pomalować brzegi łupinek szyszki. Nie trzeba nanosić kleju na całe, wystarczy na brzegi, które są najbardziej widoczną częścią ozdoby.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Po naniesieniu kleju od razu posypywać pomalowane nim miejsca brokatem. Brokat – w dowolnym kolorze – powinien dokładnie przylegać do szyszki.

  Poza ozdabianiem fragmentów, można dekorować szyszkę także na inne sposoby Pierwszy to moczenie szyszki z klejem w misce pełnej brokatu, wtedy świecącej ozdoby jest znacznie więcej na każdej powierzchni. Drugi sposób to nanoszenie na brzegi szyszki dużych wypukłych kropli kleju i posypywanie ich brokatem. Po wyschnięciu będzie wyglądało to niczym bańki.