Zakumaj.pl

W jaki sposób ustawić stoły na przyjęciu?

W jaki sposób ustawić stoły na przyjęciu?

Powodów, żeby urządzić przyjęcie, jest bardzo dużo – urodziny, imieniny, chrzciny, świętowanie licznych sukcesów w pracy albo z powodów osobistych. Ze względu na przyjemność świętowania w gronie bliskich, zazwyczaj organizuje się większą imprezę. Żeby każdemu z zaproszonych gości było wygodnie, należy zadbać o odpowiednie siedzenie dla nich oraz wszelkie wygodny, które są częścią składową miłej atmosfery.

 • Przyjęcie przy stole

  Przyjęcie przy stole

  W dalszym ciągu najpopularniejszą formą przyjęć w domu są przyjęcia przy stole. Jeżeli gości jest niewielu, zazwyczaj wystarczy mały stolik, jeśli więcej osób zaproszonych jest z okazji konkretnej okazji, trzeba przygotować więcej miejsca. Dzięki przyjęciom przy stole każdy ma swoje miejsce, zastawę, jest gdzie wygodnie ustawić półmiski z jedzeniem oraz podać zaplanowane dania oraz deser. W zależności od okazji i towarzystwa czasami przyjęcia takie są połączone z tańcami, jeżeli zawczasu gospodarz przygotował odpowiednią muzykę.

 • Miejsce przy stole

  Przy stole, przy którym odbywa się przyjęcie, każdy gość powinien mieć swoje miejsce. Co istotne, powinien mieć go tyle, żeby móc swobodnie poruszać rękami. Z tego powodu należy zaprosić tylko taką liczbę osób, jaka zmieści się przy posiadanym stole. Ściskanie gości tylko po to, żeby przyszło ich więcej, sprawi, że siedzenie będzie niewygodnie, ograniczy swobodne poruszanie się, jedzenie i wstawanie, a to nie pozwoli gościom mieć przyjemnych wspomnień z zabawy. W mieszkaniach trudno o ustawienie wielkich stołów i często, żeby zorganizować takie przyjęcie, niezbędne jest przesuwanie mebli w salonie i składanie dwóch mniejszych stolików w jeden.

 • Jak ustawić stół?

  Jak ustawić stół?

  W zależności od wielkości pomieszczenia ustawienie stołów będzie inne. W dużych mieszkaniach albo wynajętych salach stoły można ułożyć w kształt litery U, litery T, litery G, w kształt prostokąta, kwadratu, a nawet okręgu. Można wykorzystać także kilka lub kilkanaście – w zależności od liczby gości – okrągłych stolików, ustawiając je w różnych częściach sali.Gdy trzeba wyszczególnić miejsca honorowe, np. na weselu, powinny znajdować się one w centrum, w zależności od wyglądu sali.Jednocześnie należy zadbać o możliwość swobodnego dostępu do stołu – najlepiej przynajmniej z 3 stron – żeby goście nie musieli przeciskać się pomiędzy krzesłami.

 • Rola gospodarza

  Rola gospodarza

  Gospodarze zobowiązani są do dbania o gości przez cały czas trwania przyjęcia. Niesie to ze sobą kilka konkretnych obowiązków. Należy podawać napoje i dania, zbierać puste talerze, uczestniczyć w rozmowach, zachęcać gości do częstowania się przekąskami, sprawiając, że będą czuli się zarówno najedzeni, jak i dopieszczeni towarzysko.

 • Wystrój stołów

  Wystrój stołów

  Żeby przyjęcie odbywało się w miłej atmosferze, warto zadbać również o wygląd stołów. Czysty obrus, zastawa z kompletu, kieliszki, ładne filiżanki, a do tego serwetki z materiału, z pewnością dodadzą przyjęciu elegancji. Dobrze jest również ozdobić środek stołu ciekawą kompozycją kwiatową w wazonie lub koszu.