Zakumaj.pl

Ciekawy sposób wykonania drzewka kawowego

Ciekawy sposób wykonania drzewka kawowego

Aromat kawy jest tym, co do wielu osób przemawia najbardziej. W końcu nie ma nic przyjemniejszego od filiżanki dobrej kawy, od miłego zapachu oraz posmaku kawy w ustach. Aby zatrzymać takie wrażenia na dłużej, dobrze jest postawić w domu drzewko kawowe – ozdobę, którą można wykonać samodzielnie i dzięki której kawowy zapach pozostaje w mieszkaniu na znacznie dłużej.

 • Co będzie Ci potrzebne?

  Co będzie Ci potrzebne?

  Przygotowanie drzewka kawowego nie jest przesadnie skomplikowane, jednak wymaga zebrania wcześniej wszystkich potrzebnych elementów. Są to:
  * stożki styropianowe,
  * klej hobbystyczny,
  * farba akrylowa brązowa,
  * lakier nadający połysk,
  * kawa w ziarnach,
  * filc ciemnobrązowy,
  * paleta do farb,
  * pędzel gąbkowy,
  * ręczniki papierowe,
  * nożyczki dekoracyjne.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Przygotowany stożek dowolnej wielkości – może być ich więcej, jeśli chce się zrobić kawowy las albo podarować bliskim – pomalować brązową farbą. Najlepiej, aby jej kolor był zbliżony do koloru ziaren kawy. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Na dolną część stożka nałożyć klej – dobrze sprawdza się do tego pędzel gąbkowy, który zakrywa większą powierzchnię. Po umieszczeniu kleju na fragmencie stożka zacząć przytwierdzać do niego ziarna kawy, układając je pod kątem, pionowo albo prosto. Pokryć nimi nie tylko dół, ale cały stożek, aż po czubek. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia kleju.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Suchy już stożek kawowy pokryć lakierem – malując całość pędzlem albo spryskując z aplikatora. Poczekać, aż drzewko wyschnie i będzie miało odpowiedni połysk.Z filcu wyciąć koło, używając do tego nożyczek dekoracyjnych, a następnie przykleić stożek z ziarenkami kawy na podstawce – stanie się to dodatkową ozdobą. Tak przygotowane drzewko kawowe, miło pachnące kawą, można postawić w dowolnym miejscu.