Zakumaj.pl

Prosty sposób wykonania drzewka szczęścia

Prosty sposób wykonania drzewka szczęścia

Drzewka szczęścia kojarzą się głównie z rośliną o mięsistych liściach, lecz nie tylko. To również sztuczne konstrukcje przypominające drzewa i mające zapewnić szczęście domownikom. Można je kupić albo stworzyć samodzielnie, czy to dla siebie, czy dla kogoś bliskiego. Gdy chcesz kogoś obdarować w taki sposób, przeczytaj i wykorzystaj poniższe instrukcje.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Żeby z powodzeniem zrobić drzewko szczęścia, niezbędnych jest kilka rzeczy, które dobrze jest mieć zebrane przy sobie od razu. Są to:

  * patyczek z drzewa, rozgałęziony,

  * ziemia,

  * doniczka,

  * nitka,

  * koraliki.

  Ozdobne koraliki – ewentualnie diamenciki sztuczne – można wybrać w jednym kolorze albo w kilku, w zależności od własnego uznania.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Sięgnąć po nitkę i uciąć z niej kilka lub kilkanaście sznureczków. Liczba jest zależna od ilości koralików, które mają zawisnąć na drzewku. Po wycięciu ich zacząć nawlekać koraliki albo diamenciki na nitki, mocno zawiązując je na końcach, żeby nic nie spadło z drzewka.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Przygotować gałązkę. Im bardziej jest rozgałęziona, tym więcej koralików można będzie na niej zawiesić. Zanim przejdzie się do tego etapu, dobrze jest sprawdzić, czy gałązka nie ma odstających części, kory, żadnych drzazg. Po sprawdzeniu tego zawiesić przygotowane koraliki na rozgałęzieniach gałązki.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Do niewielkiej doniczki wsypać ziemię, wypełniając ją do 3/4 wysokości. Uklepać delikatnie, po czym wbić gałązkę w sam środek przygotowanego wypełnienia. W razie potrzeby przysypać, ponieważ gałązka ma stać stabilnie, bez chwiania się oraz upadania na boki. Jeżeli stoi odpowiednio, a koraliki ładnie zwisają w dół, można uznać, że drzewko szczęścia jest gotowe. Teraz wystarczy podarować je komuś lubianemu albo postawić na własnej komodzie lub parapecie i czekać na szczęście, które zwiastuje.

Warto zapamiętać:

Doniczkę można pomalować przed wypełnieniem ziemią na wybrany kolor.