Zakumaj.pl

Prosty sposób wykonania stojaka-doniczki na Dzień Matki

5.0 (razem głosów: 1)
Prosty sposób wykonania stojaka-doniczki na Dzień Matki

Każdej mamie można podarować w dniu jej święta – 26 maja – coś wyjątkowego. Poza kwiatami, bombonierkami i kartkami urodzinowymi można pokusić się o wykonanie stojaka na długopisy w atrakcyjnej formie. Mama będzie miała wrażenie, że ma na biurku doniczkę pełną kwiatów, która będzie cieszyć ją każdego dnia.

 • Co jest niezbędne?

  Co jest niezbędne?

  Aby zrobić ciekawy prezent w postaci stojaka-doniczki, trzeba przygotować kilka niezbędnych elementów, a są to:

  * 1 doniczka gliniana,

  * gips,

  * pędzel,

  * farba zielona,

  * zielona taśma klejąca,

  * chusteczki higieniczne,

  * miska,

  * klej w pistolecie,

  * gumowe rękawiczki,

  * doniczki z zatyczkami.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  W misce rozrobić gips z wodą według proporcji podanych na opakowaniu produktu. Należy przygotować gips w takiej ilości, żeby móc wypełnić nim prawie całą doniczkę. Kiedy mikstura przybierze kremową konsystencję, można przelać ją do doniczki.Gips szybko zasycha, więc zanim zaschnie, trzeba szybko zadziałać i wbić w masę zatyczki od długopisów. Dopiero po tym pozostawić ją do całkowitego wyschnięcia.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Zaschnięty gips pomalować na zielono, ale nie zamalowując całych zatyczek, powinny być widoczne, żeby wiadomo było, gdzie wkładać ozdoby. Następnie taśmą klejącą owinąć każdy z długopisów i włożyć je w zatyczki. Będą łodygami kwiatów. Po wykonaniu łodyżek można z powodzeniem przejść do wykonania kwiatków z chusteczki higienicznej lub z bibuły.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Jeżeli korzysta się z chusteczki higienicznej, nie trzeba już jej przycinać w żaden sposób. Złożyć razem 4 – 6 chusteczek. Złożyć je w harmonijkę, a następnie przewiązać w środku kawałkiem drucika. Powoli rozkładać harmonijkę, wyginając poszczególne kawałki w górę, w dół, tworząc ładny, okrągły kwiatek. Przykleić go klejem z pistoletu do łodygi z długopisu i poczekać, aż wyschnie. Gdy do tego dojdzie, wsunąć długopis do zatyczek w gipsie. Od chwili obdarowania takim prezentem mama będzie mogła pisać tylko kwiatowymi długopisami, co z pewnością ją ucieszy.