Zakumaj.pl

Prosty sposób złożenia serwetki w kształt serca

Prosty sposób złożenia serwetki w kształt serca

Szykujesz romantyczną kolację i marzysz, żeby wszystko było wyjątkowe? Nic trudnego. Poza świecami, płatkami róż, nastrojową muzyką, można dodać jeszcze jeden romantyczny element, mianowicie serwetki-serca. Nie trzeba ich kupować, można zrobić, dodając jeszcze więcej od siebie w czasie wyjątkowego wieczoru.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Nie ma obaw, do zrobienia serwetek w kształcie serca nie trzeba tajemniczych elementów. Tak naprawdę wystarczą jedynie serwetki papierowe lub materiałowe.Rodzaj serwetek zależny jest od własnych upodobań – materiałowe po wykorzystaniu trzeba wyprać, papierowe można wyrzucić bez żalu.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Przygotowaną serwetkę najpierw rozłożyć na całą jej długość, a następnie złożyć na pół, kierując górną krawędź w dół. Po pierwszym złożeniu należy wykonać kolejne, tym razem ciągnąc dolne krawędzie do górnych. Uzyska się dzięki temu długi, lecz stosunkowo cienki – w porównaniu z pierwotną szerokością serwetki.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Wciąż miej prostokąt przed sobą. Przyłóż palec do dłuższego boku serwetki i pociągnij dolny bok w górę. Palec wyznaczy krawędź dolnego rogu, który będzie nieco zgięty, natomiast pozostała część materiału będzie w górze. W podobny sposób należy zgiąć drugą część serwetki, uzyskując dwa takie same kształty z obu stron. Powinny się stykać oraz być równe, żeby przyszłe serce nie miało dysproporcji.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Złożoną tak serwetkę delikatnie odwróć na drugą stronę. Po zrobieniu tego przejdź do kolejnego zgięcia i złóż prawe górne rogi w taki sposób, żeby swobodnie stykały się w połowie. Powinny przypominać trójkąty, choć nie muszą być tak samo regularne, jak trójkąty wyrysowane od linijki. W taki sam sposób złóż lewy róg serwetki, doprowadzając do powstania kształtu serduszka. W taki sposób przygotowane serwetki można położyć na talerzach, pod talerzami albo obok nich, żeby dodać spotkaniu we dwoje więcej uroku.