Zakumaj.pl

Sposoby na umilenie sobie prac w ogrodzie

Sposoby na umilenie sobie prac w ogrodzie

Nie każdy urodził się wielbicielem prac ogrodowych. O ile piękny ogród to duma każdego, o tyle do pielenia, sprzątania, podlewania i doglądania roślinności nie każdy się garnie. Żeby myślenie o ogrodnictwie nie wzbudzało dreszczy niechęci, warto poznać sposoby, dzięki którym praca w ogrodzie nie będzie udręką.

 • Przyjemny początek

  Przyjemny początek

  Myśl o grzebaniu w ziemi, szarym ubraniu roboczym, szarych narzędziach powoduje, że ciężko jest zabrać się do pracy. Pojawia się przekonanie, że jest to nudne i brudne zajęcie, a przecież wcale nie musi tak być. Przede wszystkim można wybór niezbędnych narzędzi potraktować kreatywnie i wybierać je w różnych kolorach oraz wzorach. W sklepach jest wiele możliwości – kolorowe łopaty, motyki we wzorki, rękawice w kwiatki. Dzięki takiemu zestawowi będzie się miało poczucie, że pielęgnacja ogródka to mała rewia mody, zwłaszcza jeżeli do swojego wzorzystego fartucha doda się również zaskakujący kapelusz. Duży, choć nie przeszkadzający w pracy, albo ozdobiony kwiatami.

 • Sposób na opalanie

  Sposób na opalanie

  Opalanie to dla wielu osób wyjątkowa przyjemność. Leżenie na leżaku i grzanie się w słońcu jest z pewnością miłe, jednak nie przynosi takich efektów jak opalanie się w ruchu. Warto połączyć to z pracami ogrodowymi. Wystarczy przebrać się w koszulkę na ramiączkach, szorty lub nawet w strój kąpielowy, założyć kapelusz, posmarować całe ciało filtrem, żeby nie dopuścić do poparzeń, i działać. Przy grabieniu trawy, pieleniu lub przycinaniu krzewów nawet nie zauważy się, kiedy pojawi się ładna opalenizna na każdej części ciała, nie tylko ramionach i nogach. Dodatkowo taka opalenizna wygląda zdecydowanie zdrowiej.

 • Wspólne ogrodnictwo

  Wspólne ogrodnictwo

  Często o pracach w ogródku myśli się jako o karze, ponieważ jedna osoba pracuje, a reszta rodziny leniuchuje. Budzi to oczywiście poczucie niesprawiedliwości oraz zdenerwowanie, przez co prace ogrodowe wydają się ciągnąć w nieskończoność. Żeby uniknąć takiego stanu, warto pracować w ogrodzie wspólnie. Każdy dostaje swój przydział do wykonania, można w tym czasie rozmawiać, opowiadać o swoim wymarzonym ogrodzie, a także urządzać drobne konkursy. Kto najlepiej wypieli grządkę, kto zrobi to najszybciej, kto najlepiej podleje wszystkie kwiaty. Każdy sposób na urozmaicenie jest dobry. Dzięki temu wieczorem można siąść na tarasie z poczuciem dobrze wykonanej, wspólnej pracy.

 • W towarzystwie muzyki

  W towarzystwie muzyki

  Dobra muzyka urozmaica każdą czynność, sprawiając, że czas szybko mija i nawet nie zauważa się, kiedy została wykonana cała praca. Sprawdza się to również podczas pracy w ogródku. Włączenie radia lub słuchawki od mp3 w uszach poprawiają nastrój, umilają pracę, przyśpieszają ją, a czasami zachęcają do dodatkowego ruchu. Słysząc ulubiony utwór, można zacząć podrygiwać, podśpiewywać, co jest niczym dodatkowe ćwiczenie. Dla pań dobrą informacją jest, że odbija się to korzystnie na ich sylwetce.