Zakumaj.pl

Sposoby na urządzenie sypialni w stylu glamour

Sposoby na urządzenie sypialni w stylu glamour

Pięknie urządzona sypialnia to podstawa dobrego snu oraz nocnych łóżkowych figli. Warto więc zadbać o oprawę miejsca, w którym zasypiamy i spędzamy noce. Coraz częściej pary wybierają tzw. styl glamour, czyli styl elegancki, w którym główną rolę odgrywają łączenia kolorów, dodatki oraz wzory na ścianach. Jeśli chcesz wiedzieć, jak urządzić swoją sypialnię właśnie w tym stylu, przeczytaj przygotowane dla ciebie wskazówki.

 • Kontrasty kolorów

  Kontrasty kolorów

  Styl glamour nie ma sprecyzowanych kilku barw, których należałoby używać, aby go osiągnąć. Glamour może być zarówno różowy, biały, jak i czekoladowy. Chodzi tylko o to, aby odpowiednio połączyć jeden kolor z drugim. Dlatego też możesz wybrać sypialnię w białej tonacji, ale postaw na kilka cięższych dodatków, jak na przykład brązowe komody. Dobrze wygląda również połączenie różu ze zgniłą zielenią czy też czerni i srebra.

 • Wzory

  Wykorzystuj możliwość nałożenia wzorów na ściany. Możesz na przykład skorzystać ze specjalnych szablonów lub też naklejek. W sklepach z materiałami budowlanym są również dostępne eleganckie wzorzyste tapety. Nie musisz oklejać nimi całego pokoju, wystarczy nałożyć je na jedną ścianę, aby uzyskać upragniony efekt.

 • Pościel

  Pościel

  Styl glamour to także odpowiednia pościel. Musisz wybrać taką dobrej jakości, połyskującą i przyjemną w dotyku, aby we własnym łóżku poczuć się jak w prawdziwym królewskim apartamencie. Pościel może być również tym elementem, który będzie kolorystycznym kontrastem dla ścian. Warto kupić także poduszki o różnych wielkościach i kształtach, które rozłożysz na łóżku. Będziesz miała trochę więcej pracy, aby rano je układać, a wieczorem zdejmować, ale styl glamour dzięki nim będzie jeszcze bardziej wyraźny.

 • Dodatki

  Dodatki

  Nie zapominaj również o odpowiednich dodatkach, to właśnie one odgrywają największą rolę w każdym wnętrzu, nadając im charakteru. Do stylu glamour będą pasować wielkie oryginalne lampy, dekoracyjne, piękne obite krzesła czy też toaletki z dużymi lustrami. Możesz pomyśleć także o kryształowych żyrandolach albo ciężkich zasłonach o intensywnej barwie.

 • Zainspiruj się

  Jeśli aranżowanie i dekorowanie wnętrz nie jest twoją mocną stroną, a nie chcesz trwonić pieniędzy na zatrudnienie specjalisty, zainspiruj się. Przejrzyj pomysły w sieci lub też w specjalnych magazynach dla pasjonatów aranżacji i dekoratorów. Na pewno znajdziesz inspirację i wcielisz ją w życie we własnej sypialni.