Tajemnicze niedrukujące się znaki w Wordzie
Tajemnicze niedrukujące się znaki w Wordzie
Najpowszechniejszym sposobem oddzielania wyrazów jest spacja. Wydaje się najbardziej naturalną metodą zrobienia przerwy pomiędzy kolejnymi słowami. Okazuje się jednak, że nie jedyną. Jeśli jeszcze nie miałaś styczności z niedrukującymi się znakami z programu Word, czas je poznać oraz wykorzystywać dla dobra dokumentu tekstowego.
Pierwszy krok
Na początku należy otworzyć program Microsoft Word – dowolną posiadaną wersję. Warto tu zaznaczyć, że wersja 2007 jest jedną z praktyczniejszych, zwłaszcza że nie posiada dużej ilości zbędnych gadżetów oraz jest dobrze czytelna. Po otworzeniu nowego dokumentu należy odnaleźć zaznaczony na podanym tu obrazku przycisk. Włącza on widoczność znaków, które – w przypadku pliku tekstowego już zapisanego – wypełnią dokument znakami, widocznymi, ale nie drukującymi się.
Druki krok
Bez problemu będzie można zauważyć znaki, które nagle staną się widoczne, a dotąd były ukryte. Są to:
* znak końca wiersza – odwrócone „P” z podwójną nóżką,
* znak tabulatora – strzałka w prawo,
* znak spacji – kropka znajdująca się na końcu wiersza.
Trzeci krok
Podczas pisania warto pamiętać o kilku zasadach, które ułatwią pracę z tekstem, jak również sprawią, że będzie on znacznie czytelniejszy. Wśród głównych reguł znajduje się używanie klawisza ENTER, jeżeli chce się przejść do nowego wiersza, klawisz „Spacja” nie jest do tego najlepszym sposobem. ”Spacja” również nie jest dobrym sposobem na przeniesienie zdania w dół ani w bok, znacznie lepiej jest używać do tego Tabulatora, podczas drukowania nie psuje to wyglądu tekstu.
Czwarty krok
Podświetlenie znaków, które się nie drukują, pomoże stworzyć tekst doskonały pod względem formalnym. Można bez problemu poprawić wszystkie spacje, zmienić je na poprawne znaki, a następnie dostosować tekst do własnych potrzeb. Będzie to korzystne przy wydruku, ponieważ nic się nie popsuje ani nie rozjedzie.