Zakumaj.pl

W jaki sposób postępować, by nie ranić swojego partnera?

W jaki sposób postępować, by nie ranić swojego partnera?

Bycie w związku wbrew pozorom wcale nie należy do łatwych. Przekonał się o tym każdy, kto choć raz tworzył poważny oraz długoletni związek. Często jest to sztuka kompromisów, a także spierania się ze sobą, awantur oraz wielu przykrych słów, które mogą doprowadzić do rozstania. Związki bowiem, jeśli się o nie nie dba i nie pielęgnuje na co dzień, stają się coraz bardziej jałowe, a uczucia, które kiedyś były między partnerami, teraz jedynie ledwo się tlą. Musimy więc w związkach bardzo ostrożnie postępować i szczególnie troszczyć się o to, by swoich nierozważnym zachowaniem nie zranić swojego partnera. Przeczytaj o sposobach, które ci w tym pomogą.

 • Nie wspominaj o swoich byłych

  Wspominanie o swoich byłych jest największym błędem, jaki możesz zrobić. Takie postępowanie zdecydowanie najbardziej zrani twojego obecnego partnera, ponieważ nikt nie lubi być porównywany, zwłaszcza jeśli wypada w tym porównaniu na niekorzyść. Faceci także nie lubią słuchać o tym, jak spędzałaś czas ze swoimi eks-chłopakami, nawet jeśli nie wspominasz tego czasu zbyt dobrze. Dlatego też, za każdym razem, kiedy chcesz wspomnieć o swoim byłym, ugryź się w język.

 • Bądź wyrozumiała

  Bądź wyrozumiała

  My, kobiety, często nie potrafimy być wyrozumiałe i bierzemy wszystko do siebie. Jeśli twój facet wyjdzie na kilka godzin z kolegami, aby obejrzeć mecz, i wróci podchmielony, to nie zachowuj się tak, jakby cię zdradził – on po prostu spędził czas w towarzystwie swoich kumpli i dobrze się bawił. Wykorzystaj tych kilka samotnych godzin i również zajmij się sobą – poczytaj, obejrzyj ulubione seriale albo weź relaksującą kąpiel. A kiedy twój facet wróci do domu, poproś go, żeby chociaż umył zęby, a potem zaproś do łóżka. Jeśli będzie miał siłę, a ty ochotę, to możecie się wspólnie zabawić.

 • Nie krytykuj jego rodziny

  Jako dobra życiowa partnerka nie powinnaś także krytykować rodziny swojego faceta. Nawet jeśli jego mama jest zupełnie inna od twojej, nawyki w jego domu bardzo ci się nie podobają, a jego rodzeństwo czasami doprowadza cię do szału. Musisz to wszystko przyjmować ze spokojem. To jeszcze nie jest twoja rodzina, ale być może w przyszłości się nią stanie. Jeśli będziesz ją krytykować, bardzo zranisz swojego partnera, dla którego jego krewni mogą być wzorem do naśladowania. Postaraj się więc powstrzymać od soczystych komentarzy.

 • Doceniaj go częściej

  Mężczyźni w niektórych sprawach zawsze pozostają dziećmi. Tak jest z docenianiem. Oni, cokolwiek by nie zrobili, potrzebują kilku miłych słów, które będą dla nich nagrodą oraz motywacją do dalszego działania jednocześnie. Jeśli więc twój mężczyzna sam z siebie zmieni żarówkę albo zrobi pranie, wówczas podziękuj mu za to oraz pochwal go. Choć być może ty takie czynności wykonujesz na co dzień, dla niego mogą to być nowe obowiązki i wykonując je, chciał sprawić ci przyjemność. Jeśli w takiej sytuacji powiesz mu jakiś miły komplement, on z całą pewnością się ucieszy, a dla ciebie będzie to przecież tylko mały gest.

 • Nie tłamś jego pasji

  Nie tłamś jego pasji

  Mężczyzna może mieć pasję, której ty nie zrozumiesz. Może to być chociażby gra w bilard albo namiętnie czytanie o starych samochodach lub też inne, całkiem odmienne zajęcie. Każda osoba powinna mieć szanse rozwijania swoich umiejętności, a także zainteresowań – takich, jakie sama sobie wybierze, a nie takich, jakie będzie się jej narzucać. Dlatego też nigdy nie zabraniaj swojemu facetowi robić tego, na co ma ochotę. Daj mu choć kilka godzin tygodniowo, by mógł nacieszyć się swoją pasją.