Zakumaj.pl

Co może zniszczyć związek?

Co może zniszczyć związek?

Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jesteśmy zaborczy albo że czymś denerwujemy naszego partnera. Są jednak takie zachowania, które jeśli powtarzają się regularnie, mogą doprowadzić do ciągłych kłótni, a ostatecznie do przykrego i bolesnego rozstania. Jeśli nie chcesz zniszczyć waszego związku, koniecznie sprawdź, jakich zachowań trzeba się wystrzegać.

 • Notoryczne kłamstwa

  Notoryczne kłamstwa

  Dobre, trwałe i szczęśliwe związki opierają się przede wszystkim na prawdzie. Jeśli będziesz ciągle okłamywać swojego partnera lub partnerkę, to nigdy nie dojdziecie do porozumienia, a wasze uczucie szybko przeminie.

 • Brak zaufania

  Zaufanie to kolejna, fundamentalna wręcz, zasada, na której opiera się udany związek. Jeśli lubisz się bawić w policjanta, to rób to lepiej podczas zabaw łóżkowych, a nie na co dzień. Dużo bardziej przyda wam się wzniecenie namiętności i różnorodność podczas seksu niż ciągłe kontrolowanie się, szpiegowanie i niczym nieuzasadniona podejrzliwość.

 • Zaniedbywanie siebie i drugiej osoby

  Zaniedbywanie siebie i drugiej osoby

  Kiedy chodziliście na randki, zakładałaś szpilki i malowałaś się? Kupowałeś jej kwiaty i zakładałeś świeżą koszulę? Musicie pamiętać, że bycie sobą oraz swoboda to ważne elementy związku, ale nie można przestać dbać o siebie. Kobieta musi czasem wskoczyć w seksowną sukienkę i ułożyć włosy, a facet gustownie się ubrać i ogolić. Jednocześnie nie zapominajcie o sobie nawzajem i rozpieszczajcie się małymi podarunkami i czułymi słowami.

 • Ciągłe krytykowanie

  Ciągłe krytykowanie

  Rzecz jasna nikt nie jest idealny i twoja ukochana osoba także ma swoje grzeszki i wady. Jeśli coś w jej zachowaniu bardzo ci przeszkadza, nie możesz tego ukrywać, ale jednocześnie musi być cię stać na wyrozumiałość. Ciągła krytyka sprawi, że druga osoba zacznie czuć się poniżana i niepotrzebna. Powstrzymaj się również od krytyki osób z najbliższego kręgu partnera lub partnerki. Negatywne słowa pod adresem przyjaciół lub rodziny drugiej osoby zostaną odebrane jako przejaw pogardy i zarozumialstwa.

 • Rozdrapywanie ran

  Rozdrapywanie ran

  Nawet jeśli się kłócicie, zawsze staraj się doprowadzić do rozwiązania danej sytuacji. Jeśli się pogodzicie albo uznacie, że nie chcecie wracać do tego tematu nigdy więcej, nie rozdrapuj starych ran po miesiącu czy po roku. Wypominanie słów wypowiedzianych w gniewie może skończyć się jeszcze większą awanturą. Staraj się wybaczyć i zapomnieć, a nie traktować dawnych problemów oraz kłótni jak oręża do kolejnej walki.

 • Unoszenie się dumą

  Unoszenie się dumą

  Kiedy twój partner czy partnerka postanowi wyciągnąć do ciebie rękę i poprosi o wybaczenie, nigdy nie odrzucaj przeprosin. Jeśli nadal będzie ci przykro, powiedz to drugiej osobie i poproś o czas na ochłonięcie i zastanowienie się, ale nie odwracaj się od od niej.