Zakumaj.pl

Zalety masażu dla dzieci

Zalety masażu dla dzieci

Masaż jest niezwykle przyjemnym doznaniem dla większości ludzi. Przynosi relaks, leczy, poprawia nastrój. Dotyczy to nie tylko dorosłych, ale również najmłodszych, w tym niemowląt, którym warto robić masaż nie tylko wtedy, gdy boli je brzuszek, ale dla przyjemności dziecka oraz swojej, ponieważ jest to coś, co zbliża z maluchem.

 • Co jest przydatne?

  Co jest przydatne?

  Żeby masaż był przyjemny i udany, niezbędne będzie kilka elementów, w tym:
  * oliwka dla dzieci,
  * materac,
  * koc,
  * ręcznik.

 • Etap pierwszy

  Na materacu ułożyć koc, a na kocu dziecko. Trzeba pamiętać, że masowanie może stać się codziennym rytuałem dopiero, kiedy maluch skończy 1 miesiąc życia. Jednocześnie nie należy go wykonywać, gdy pojawiła się gorączka albo problemy skórne, które mogą zostać rozdrażnione masowaniem.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Ręce nasmarować oliwką, po czym zacząć masaż, najlepiej od stópek, masując delikatnie najpierw jedną, następnie drugą. Stopniowo przechodzić wyżej, masując każdy kawałek ciała dziecka, aż do brzuszka i klatki piersiowej. Masować okrężnymi, bardzo delikatnymi ruchami. Dziecko ma bardzo wrażliwą skórę, a masaż ma stanowić przyjemność, nie ból oraz dyskomfort.

 • Pozytywny wpływ masowania

  Pozytywny wpływ masowania

  Masaż maluszka ma liczne zalety ze względu na jego wpływ na zadowolenie malucha, rozwój mocniejszej więzi z rodzicem, a nawet na lepszy rozwój intelektualny. Pozwala na zmniejszenie napięcia mięśni, ułatwia zasypianie, sprawia, że dziecko czuje się nie tylko lepiej i zdrowiej, lecz również znacznie bezpieczniej, co wpływa na jego zachowanie. Dodatkową zaletą jest poprawa działania układu odpornościowego poprzez codzienne masowanie.

 • Wyraz miłości

  Wyraz miłości

  Dotyk jest dla małego dziecka wyrazem rodzicielskiej miłości, a im bardziej kochane dziecko, tym szczęśliwsze. Maluch poprzez masaż czuje, że rodzic chce i lubi się nim zajmować. Do tego zaczyna mieć także świadomość swojego ciała oraz skutecznie się wycisza.