Advertising
Zakumaj.pl

CV i listy motywacyjne (16)

 • Jak przygotować europejskie CV?

  Otwarte granice, integracja Unii Europejskiej, powiększający się dzięki temu rynek pracy skłaniają wiele osób do szukania szczęścia za granicą. Przed wyjazdem w poszukiwaniu pracy i szczęścia dobrze jest zaopatrzyć się w CV spełniające normy europejskie. Ułatwi to poszukiwanie pracy w zawodzie. Czytaj więcej »

  kacha

 • Jak napisać dobre CV?

  Curriculum Vitae, zwane w potocznym języku CV, to podstawa podczas ubiegania się o pracę. Jeżeli zainteresuje pracodawcę, poskutkuje rozmową kwalifikacyjną, a nawet zatrudnieniem. Dlatego lepiej nie wysyłać CV, które napisało się dawno temu, lecz podejść do sprawy profesjonalnie i dostosowywać je do każdej oferty. Poza umieszczeniem w życiorysie niezbędnych informacji, warto zadbać o to, aby jego wygląd i układ przyciągał wzrok, w końcu na jedno ogłoszenie może odpowiedzieć więcej niż setka osób i coś powinno nas wyróżnić. Czytaj więcej »

  mag

 • Jak szybko znaleźć pracę?

  Współcześnie bardzo dużo mówi się o szukaniu pracy, rozmowach kwalifikacyjnych, o tym, jak istotne jest doświadczenie czy dobrze napisane CV. Mówi się jednak również o tym, jak rynek pracy jest przepełniony, jak o dobrą pracę trudno i jak trzeba się jej trzymać, nawet za wszelką cenę. Mimo tego wszystkiego wiele osób ciągle pozostaje bez pracy i mimo usilnych prób, nie może jej znaleźć. Jeśli i ty należysz do takich osób, to przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się z niego, jak przełamać ten impas i szybko znaleźć posadę. Sprawdź koniecznie przygotowane dla ciebie rady. Czytaj więcej »

  dagaa

 • Jak napisać CV w sposób poprawny?

  Współcześnie podczas aplikacji na każde stanowisko, czy to fryzjera, kelnera, czy też doradcy finansowego albo kierownika dużego działu, potrzebne jest CV. To właśnie ono, wraz z listem motywacyjnym, który często dołączamy, pokazuje rekruterowi albo przyszłemu pracodawcy, jakimi jesteśmy osobami, co potrafimy, jakie mamy doświadczenie, ale także w jaki sposób potrafimy się zaprezentować. Napisanie CV dla większości z nas wydaje się być banalnie łatwe – wszak robiliśmy to już wiele razy, raz z lepszym, a raz z gorszym skutkiem. Czy wiesz jednak, jak sprawić, aby CV było naprawdę dobre i wzbudziło zainteresowanie osoby rekrutującej? Jeśli nie, to poniżej znajdziesz kilka przydatnych rad. Skorzystaj z nich, kiedy następnym razem będziesz aplikował na nowe stanowisko. Czytaj więcej »

  mieszek

 • Jak sprawić, by twoje CV było lepsze?

  Znasz tę sytuację? Budzisz się rano i pierwsze, co robisz, to włączasz komputer. Przeszukujesz kilka, jeśli nie kilkanaście stron z ofertami pracy i wysyłasz swoją kandydaturę praktycznie do wszystkich możliwych miejsc. Potem po śniadaniu wychodzisz z domu i idziesz na miasto w poszukiwaniu białych kartek z napisaniem „Zostaw swoje CV”, „Poszukujemy sprzedawców”, „Czekamy na ciebie”. Wszędzie tam również zostawiasz swoje CV z nadzieją, że w końcu się ktoś odezwie. Wieczorem powtarzasz rytuał poranny. Mija dzień, drugi, kolejny weekend i tydzień, a telefon wciąż milczy? Dla nikogo taka wizja szukania pracy nie jest zbyt przyjemna, ale niestety, czasami się zdarza. Jeśli chcesz, aby twoja kandydatura była dla potencjalnego pracodawcy albo rekrutera atrakcyjna, musisz postarać się zawalczyć o ich uwagę. Możesz to zrobić za pomocą dobrze napisanego CV. Ulepsz je i bądź bardziej skuteczny. Powodzenia! Czytaj więcej »

  paabloo

 • Jak powinno wyglądać pierwsze CV?

  Kiedy ukończysz studia lub też szkołę średnią, o ile nie zdecydujesz się na dalszą naukę, to naturalną koleją rzeczy będzie pójście do pracy. Jednak już na pewno nie raz i nie dwa razy słyszałeś od swoich nauczycieli, wykładowców, rodziców oraz znajomych, że rynek pracy jest w Polsce naprawdę ciężki, a na dodatek przepełniony. Liczą się tylko te osoby, które mają już doświadczenie i mogą coś sobą reprezentować. Jeśli uwierzyłeś w to, co ci mówiono, to teraz musisz o tym wszystkim natychmiast zapomnieć i zupełnie zmienić nastawienie. Od tego momentu zaczynasz wierzyć w swoje umiejętności, jesteś pewien swojej wiedzy, a na dodatek nie masz wątpliwości co do swojego uroku osobistego oraz motywacji do pracy. Kluczem do twojego rychłego zatrudnienia zaraz po szkole może być bowiem dobrze napisane CV i tylko tyle powinno się dla ciebie liczyć. Tylko jak ono powinno wyglądać? Tego dowiesz się z tego artykułu. Czytaj więcej »

  bonawentura

 • Jak napisać dobre Curriculum Vitae?

  Dobrze napisane Curriculum Vitae, czyli popularne CV, może przynieść sukces w czasie poszukiwań pracy. Zainteresowanie pracodawcy swoją osobą, poprzez jedną kartkę papieru lub jeden plik przesłany na maila, to połowa sukcesu. Za zainteresowaniem idzie rozmowa kwalifikacyjna, a to zawsze nadzieja na pracę. Dlatego nie wolno lekceważyć pisania CV, lecz przyłożyć się do niego i zaprezentować siebie jako niezbędnego pracownika. Czytaj więcej »

  piotrstrzecki

 • W jaki sposób wysłać CV mailem?

  Współcześnie wiele osób, jeśli nie większość nawet, szuka pracy przez Internet. Jest to o wiele wygodniejsze niż kupowanie tak zwanych „ogłoszeniaków” czy chodzenie po mieście z poszukiwaniem kartek w witrynach głoszących „Zatrudnię”. Internet daje bowiem dużo większe możliwości wyszukiwania odpowiednich ofert przy jednoczesnym sprawdzeniu opinii o danej firmie czy pracodawcy. Poza tym, trwa to zazwyczaj krócej niż obejście całego miasta. W związku z tym, że oferta znaleziona została w sieci, najczęściej jesteśmy proszeni o przesłanie swoich dokumentów rekrutacyjnych e-mailem. Niestety, wiele osób, mimo codziennego surfowania po Internecie, nadal nie do końca wie, jak się nim posługiwać i na przykład wiadomości internetowe traktuje jako coś bardzo nieformalnego. W jaki sposób więc wysłać CV, aby już na wstępie nie zrazić do siebie pracodawcy? Czytaj więcej »

  brzyda

 • Jakich błędów w CV się wystrzegać?

  Każdy, kto kiedykolwiek szukał pracy, stanął przed koniecznością stworzenia swojego CV. Najczęściej wygląda to tak, iż ściągamy z Internetu losowy szablon i wypełniamy go tym, czym tylko możemy i wysyłamy, gdzie popadnie. Nie zwracamy nawet uwagi, czy wszystkie informacje są poprawne ani czy są one zgodne z wymaganiami pracodawców. Trzeba jednak mieć świadomość, że jest to dokument, który niejako zapoznaje nas z osobą rekrutującą. Aby zrobić dobre wrażenie i pozytywnie się przedstawić, CV musi być przygotowane perfekcyjnie. Pierwszym krokiem do napisania poprawnego CV jest świadomość, jakich błędów nie należy popełniać i właśnie od tego dziś zaczniemy. Czytaj więcej »

  ninciap

 • Jak efektywnie szukać pracy?

  Szukasz pracy i popadasz w coraz większą panikę z każdym mijającym dniem spędzonym bezczynnie w domu? Nie poddawaj się! To, że nie możesz jej znaleźć, to wcale nie oznacza, że jesteś mniej wartościowym człowiekiem albo że do niczego się nie nadajesz. Być może źródłem twoich niepowodzeń jest jedynie niewłaściwy sposób szukania pracy. Już dawno minęły czasy, gdy to pracodawcy zabijali się o pracowników. Teraz trzeba wykazać się nieco większym sprytem i determinacją. Konieczne będzie też pogodzenie się z nowoczesnymi technologiami. Zapisanie się do urzędu pracy i czekanie na odzew to niezbyt trafne rozwiązanie. Jak się do tego odpowiednio zabrać? Czytaj więcej »

  wirtualny

 • Jak napisać przekonujący i wiarygodny list motywacyjny?

  List motywacyjny bardzo często traktowany jest jak zło konieczne. Trzeba go napisać i wysłać, mając nadzieję, że nikt nie będzie tego czytał. W praktyce wygląda to tak. iż jedynie delikatnie modyfikujemy ogólny szablon, aby w miarę pasował do stanowiska. i wysyłamy masowo do wszystkich pracodawców. Takie podejście nie wróży niczego dobrego, a już na pewno nie jest mile widziane przez potencjalnego pracodawcę. Wyobraź sobie jego irytację, gdy dostaje od setek osób identyczny list motywacyjny, gdzie jedyną różnicą jest zmienione nazwisko. To istny cud, że każda z tych osób ma identyczną motywację do pracy, nieprawdaż? Aby pokazać, że rzeczywiście zależy ci na pracy i traktujesz ją poważnie, napisz list motywacyjny własnoręcznie, skupiając się na tym, by pokreślić okoliczności, które działają na twoją korzyść. Jak się do tego zabrać i o czym należy pamiętać? Czytaj więcej »

  marzencia

 • Szukanie pracy przez Internet – porady i wskazówki

  Współcześnie można powiedzieć, że świat stoi przed nami otworem, a wszystkie produkty, informacje, fotografie oraz usługi są dla nas na wyciągnięcie ręki, a może raczej trzeba by było powiedzieć, że na wyciągnięcie myszki i kilku kliknięć. Internet stworzył nam bowiem nieograniczoną ilość możliwości, a także ułatwień, z których jak najbardziej powinniśmy korzystać. Jedną z takich dogodności jest z całą pewność szukanie pracy przez Internet. Już nie trzeba kupować „ogłoszeniaka” oraz sterty lokalnych czasopism, aby dowiedzieć się, gdzie akurat poszukują do pracy. Wystarczy komputer, połączenie sieciowe oraz wyszukiwarka. Dzięki temu proces szukania nowego stanowiska staje się szybszy oraz niewątpliwie bardziej wygodny. Chcesz wiedzieć, jak szukać pracy przez Internet? Koniecznie przeczytaj ten artykuł.

  Czytaj więcej »

  karolciaw

Advertising
Advertising
Popularne tagi
 • specjalizacja
 • kandydat
 • unia europejska
 • aplikacja
 • sposób napisania curriculum vitae
 • europa
 • staranie się o pracę
 • stanowisko
 • sposoby pisania cv
 • szkoła podstawowa
 • doświadczenie
 • rekrutacja
 • praca
 • poprawne cv
 • poszukiwanie pracy
 • jak wysłać cv mailem
 • zdjęcie w cv
 • wymagania
 • rynek pracy
 • potencjalny pracodawca
 • ważne elementy cv
 • papier
 • e-mail formalny
 • szkolenie
 • poczta elektroniczna
X