Advertising
Zakumaj.pl

Etykieta weselna (4)

 • Jak przygotować piękny ślub – przydatne porady

  Ślub i wesele to wielkie przeżycie dla młodej pary. Wiąże się z planowaniem oraz z licznymi stresującymi przeżyciami. Z tego powodu pojawiają się nieraz myśli, że zamiast radości oraz pięknych wspomnień nic nie wyjdzie i pozostaną tylko nerwy. W związku z tym warto pamiętać o kilku istotnych rzeczach, które przydają się przed podejściem do ołtarza i przy nim. Czytaj więcej »

  angi

 • Jak być druhną idealną?

  Ślub bliskiej osoby to zawsze niepowtarzalna okazja do wielu wzruszeń, pozytywnych emocji, a także dobrej zabawy. Jeśli jednak zostałaś poproszona na druhnę, to potraktuj to jak duże wyróżnienie i postaraj się dobrze spełnić swoją rolę, która wcale nie jest tak łatwa, jak mogłoby się wydawać. Nie chodzi bowiem tylko o to, byś ładnie wyglądała i podtrzymywała Młodą na duchu. Do twoich obowiązków będzie należało znacznie więcej. Chcesz wiedzieć, jak być druhną idealną? Koniecznie przeczytaj kilka porad oraz wskazówek, zamieszczonych poniżej. Czytaj więcej »

  sukces

 • Jak powinien zachowywać się gość na weselu?

  Przyjęcie weselne to bardzo pieczołowicie zaplanowane przedsięwzięcie, do którego ze wszystkich sił przykładali się przez wiele miesięcy Państwo Młodzi, ich bliscy oraz drużbowie. To jasne, iż jest to dla nich jeden z najważniejszych, a jednocześnie najbardziej stresujących dni w życiu. Pragną, aby wszystko poszło po ich myśli oraz aby cała uroczystość powiodła się, spodobała wszystkim. W tym celu dbają o jakość potraw, alkoholu, długo szukają odpowiedniego zespołu czy też DJ-a. Niestety, ich cały trud oraz wysiłek, a co za tym idzie – dobry, weselny nastrój może zepsuć jeden gość, który nieodpowiednio się zachowa. Każda z zaproszonych osób powinna przyswoić sobie weselną etykietę. Oto kilka wskazówek i rad.

  Czytaj więcej »

  aniolek

 • Jak wznieść toast weselny?

  Wznoszenie toastów podczas przyjęcia weselnego to kolejny zwyczaj, co do którego mogłoby się wydawać, że przyszedł do nas z Stanów Zjednoczonych. Powszechnie przyjęło się, że tradycyjnie polskim weselom towarzyszą raczej przyśpiewki, dogadywania wodzireja oraz podziękowania dla rodziców pary młodej. Jednak tradycja wznoszenia toastów ma i u nas głębokie korzenie, robiono tak chociażby na dworach szlacheckich. Obecnie, trochę za pośrednictwem amerykańskim filmów oraz wzorców, wracamy do tych korzeni. Często świadkowie lub inne osoby bliskie nowożeńcom chcą opowiedzieć jakąś anegdotkę czy też złożyć życzenia na forum, przed wszystkimi zaproszonymi osobami. Dlatego też warto przeczytać poniższe wskazówki, aby nie popełnić faux-pas.

  Czytaj więcej »

  stary

 • 1
Advertising
Advertising