Zakumaj.pl

Jak z segregatora zrobić album na zdjęcia?

2.2 (razem głosów: 3)
Jak z segregatora zrobić album na zdjęcia?

Zdjęcia cyfrowe na komputerze to zupełnie coś innego niż zdjęcia wywołane, do których zagląda się znacznie chętniej. Z tego powodu wywoływanie ulubionych fotografii z wakacji lub innego ważnego wydarzenia nadal cieszy się popularnością. Im więcej zdjęć, tym większa konieczność posiadania albumu, w którym można je bezpiecznie przechować. Niekoniecznie trzeba go kupować, można zrobić go samodzielnie.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Ciekawy album na zdjęcia można uzyskać z segregatora. Żeby osiągnąć oczekiwany efekt, potrzebne będą następujące przedmioty:
  * segregator,
  * tkanina (dowolna),
  * blok techniczny,
  * zdjęcia,
  * koszulki do papieru,
  * długopis,
  * szpilki,
  * igła,
  * nożyczki,
  * metr krawiecki,
  * nitka.

 • Krok pierwszy

  Wybraną tkaninę – może być kolorowa albo jednokolorowa – rozłożyć płasko na podłodze albo na stole. Przyłożyć do niej otwarty segregator, po czym odmierzyć tyle materiału, ile niezbędne jest do zakrycia przodu segregatora jako okładki. Z boku zostawić nieco więcej materiału. Szpilkami zaznaczyć miejsca zgięcia.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Materiał zszyć na końcach, żeby nie strzępił się w czasie używania albumu. Po wykonaniu obwoluty można założyć ją na segregator.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Na kartkach z bloku technicznego (mogą być różnego koloru) nakleić zdjęcia, w dowolnej ilości na każdej kartce i w dowolnej kompozycji. Można zrobić to przy pomocy kleju albo taśmy klejącej. W razie chęci pod każdym zdjęciem napisać datę, miejscowość lub zabawne hasło dotyczące okazji na zdjęciu.

 • Krok czwarty

  Krok czwarty

  Gotowe kartki włożyć do koszulek, umieścić je w segregatorze i spiąć go w całości. Album jest wygodny, ładny, a do tego można go dowolnie rozbudowywać poprzez wpinanie kolejnych kartek.