Zakumaj.pl

Atrakcje dla turystów w Tajlandii

Atrakcje dla turystów w Tajlandii

Coraz popularniejsze miejsce wycieczek zarówno polskich, jak i zagranicznych turystów – Tajlandia. Położona w Azji, na Półwyspie Indochińskim i Malajskim, przyciąga wzrok jako jeden z najciekawszych zakątków świata. Ciepły, pełen dobrego jedzenia, uśmiechniętych ludzi i zabytków, które warto zobaczyć. Pomimo długiej podróży, jaką trzeba przeżyć, żeby do niej dotrzeć, warto tu przyjechać, ponieważ można mieć z tego kraju niezwykłe wspomnienia.

 • Bangkok

  Bangkok

  Nie da się zaprzeczyć, że w stolicy Tajlandii, Bangkoku, do oglądania jest wiele. Tak wiele, że trzeba wybrać kilka najważniejszych miejsc, żeby nie krążyć chaotycznie po mieście. Z pewnością do godnych uwagi miejsc należą dwie świątynie na terenie miasta – Wat Pho i Wat Arun. Pierwsza z nich jest ciekawa ze względu na posąg leżącego Buddy, który się tu znajduje i przyciąga od dawna wielu turystów, którzy chcą go zobaczyć. Natomiast Wat Arun wybija się na tle miasta swoją zadziwiającą architekturą. Poza budynkami świątynnymi dobrze jest poznać również uliczki Bangkoku, gdzie można znaleźć wszystko oraz zobaczyć wszystko. Wspaniałe jedzenie, rękodzieło, tatuaże, warkoczyki na włosach to tylko niewielka część tego, co turysta może zobaczyć, łącznie z bardziej brutalnymi rzeczami, jak ulice, na których nadal kwitnie handel kobietami.

 • Wielki Pałac Królewski

  Wielki Pałac Królewski

  Zabytkiem znajdującym się w Bangkoku i zasługującym na osobną uwagę jest Wielki Pałac Królewski. Jest to imponujący kompleks pałacowy, z serią wielu budynków, mniejszych oraz większych, bogato ozdabianych oraz pozłacanych. Z jednej strony jego granicą jest rzeka Menam, a z pozostałych stron otoczony jest murem obronnym. Kompleks jest wart zobaczenie i bliższego zwiedzania, jednak będąc w jego wnętrzu, należy pamiętać o odpowiednim zachowaniu, ponieważ mieszkańcy Tajlandii są bardzo wrażliwi na punkcie panującej rodziny królewskiej i tego, co jej dotyczy.

 • Sukhotai

  Chociaż obecnie są to tylko ruiny, warto odwiedzić Sukhotai, które uchodzi za pierwszą stolicę Tajlandii. Zarówno rozmiar, jak i wygląd ruin oraz ich ogrom robią wrażenie na wszystkich, którzy mają okazję je oglądać. Dodatkowo pozostałości świątyń i posągi Buddy, które nadal trwają na straży zrujnowanego miejsca, potęgują podziw dla dawnej kultury i mieszkańców Tajlandii.

 • Święto Światła

  Wyjazd do Tajlandii planuje się w różnych okresach, jednak mając zamiar wybrać się w listopadzie, dokonuje się dobrego wyboru. W tym miesiącu obchodzony jest Festiwal Światła, jedno z najpiękniejszych świąt w kraju, a chciałoby się powiedzieć, że także na świecie. W czasie jego obchodów wszystko mieni się ciepłym blaskiem, a na wodę, na liczne rzeki, a także wszelkie inne zbiorniki wypuszczane są niewielkie miseczki ze świeczkami oraz monetami na szczęście. Również w niebo wypuszczane są lampiony, które potęgują wrażenie świetlistości i radości, która towarzyszy obchodom tego święta.