Zakumaj.pl

Jak obchodzić karnawał w Meksyku?

0.5 (razem głosów: 1)
Jak obchodzić karnawał w Meksyku?

W Meksyku karnawał jest ogromnym wydarzeniem, jednak świętowanie zaczyna się całkiem inaczej niż europejskie szaleństwa. Trwa przez pięć dni i rozpoczyna się w środę popielcową. Każde z miast ma różne powody do obchodów tych dni. Oto kilka tradycji, które pozwolą ci obchodzić karnawał wraz mieszkańcami miasta, do którego się akurat wybierzesz.

 • Tradycja pierwsza ogólna

  Konieczne jest, aby rozpocząć karnawał wraz z innymi, gdyż odbywa się wtedy spalenie „złego humoru”. Polega ono na symbolicznym paleniu niepopularnej osoby, ewentualnie nielubianego polityka. Całość obrzędu jest połączona z zabawą, dobrym jedzeniem i pokazem sztucznych ogni.

 • Tradycja druga – dla Mazatlán

  W głównych miastach Meksyku odbywają się parady Króla i Królowej. W mieście Mazatlán taka zabawa trwa przez całe pięć dni. Uczestnicy mogą oglądać wtedy pokazy, napełniać swoje żołądki pysznym jedzeniem i dobrze się bawić.

 • Tradycja trzecia – Cozumel

  Również w tym mieście możesz spędzić cały czas na zabawie. Zdecydowanie jest tam zabawa, jakiej nie znajdziesz na innych paradach – roi się od baśniowych tancerzy, muzyków, księżniczek, skąpo ubranych, pełnych energii przebierańców. W dzień możesz opalać się przy basenie, by nabrać sił, które spożytkujesz nocą, tańcząc, bawiąc się i popijając egzotyczne drinki.

 • Tradycja czwarta – skąd wiadomo co, jak, gdzie i kiedy?

  Tradycja czwarta – skąd wiadomo co, jak, gdzie i kiedy?

  Znaczna ilość wydarzeń jest zapowiadana na dzień przed środą popielcową. Właśnie wtedy ustala się prezentacje, stroje itp.