Zakumaj.pl

Atrakcje turystyczne w Bawarii

Atrakcje turystyczne w Bawarii

Bawaria zazwyczaj kojarzy się z pięknem, zielenią i zamkami, które stały się jej symbolem. Z tego powodu kojarzona jest również z ich twórcą, szalonym królem Ludwikiem II Bawarskim, który zginął w dość tajemniczych okolicznościach. Wszystko to w połączeniu z pięknem natury oraz specjałami niemieckiej kuchni sprawia, że Bawarię warto odwiedzić i robi to co roku bardzo wielu turystów.

 • Zamek Neuschwanstein

  Zamek Neuschwanstein

  Jeden z najpiękniejszych zamków na świecie i najpiękniejszy, jaki powstał według projektów i wizji Ludwika II. Stał się nawet wzorem dla disneyowskiego pałacu, który można znaleźć w Disneylandzie. Zamek jest dostępny do zwiedzania przez niemal cały rok i warto z takiej możliwości skorzystać, zwłaszcza że zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz robi niesamowite wrażenie. Bajkowy widok, jaki przedstawia sobą na tle lasów i gór, uzupełniają wnętrza budowli, które również wyglądają jak z dawnej opowieści. Największe wrażenie robią przede wszystkim Sala Tronowa i Sala Śpiewaków. Projektując zamek, Ludwik II chciał się poczuć jak w bajce, jak w średniowiecznej opowieści i chociaż sam nie zdołał się nim nacieszyć, mogą to robić tysiące turystów.

 • Pałac biskupi

  Pałac biskupi

  Pałac lub jak niektóre przewodniki podają, rezydencja biskupów w Würzburgu jest najbardziej okazałym pałacem barokowym w Europie. Jego rozmiar i rozmach, z jakim został zbudowany, a nawet powierzchnia, jaką zajmuje, robią imponujące wrażenie. Tym, co najbardziej cieszy oko, jest sławna klatka schodowa ze znajdującym się w niej plafonem, który jest słynny jako największy tego rodzaju plafon w Europie, wykonany przez mistrza Tiepolo. Po zwiedzeniu wnętrz rezydencji, które słyną ze zbytku i ozdób, warto odwiedzić również otaczające pałac ogrody, podobnie jak budynek zaprojektowane w stylu barokowym.

 • Bamberg

  Chociaż w Bawarii znajduje się wiele ciekawych miast i miasteczek, warto zwrócić szczególną uwagę na Bamberg. Jest ono ciekawe przede wszystkim ze względu na stan zachowania. Nie ucierpiało niemal w ogóle w czasie II wojny światowej, dzięki czemu zachowały się w nim wszystkie zabytki z różnych epok, od momentu powstania do XX wieku. Dodatkowo zachował się nienaruszony, pierwotny pan ulic, co bywa rzadkością. Wśród zabytków, które warto odwiedzić, będąc w mieście, znajdują się pałac biskupi, opactwo benedyktyńskie i romańska katedra.

 • Oktoberfest

  Oktoberfest

  Najsłynniejsza impreza piwna ma miejsce właśnie w Bawarii, a dokładnie w Monachium. Są to dożynki chmielne organizowane od 1810 roku. Odbywają się zazwyczaj we wrześniu i obecnie ferują liczne rozrywki, potrawy do spróbowania, a przede wszystkim piwo. Zazwyczaj dla zwiedzających i nie tylko ustawione jest przynajmniej 14 namiotów, w których podawane jest piwo marcowe w kuflach, które mają aż 1,2 kg wagi. Takie kufle są częstą pamiątką z Oktoberfest. Do piwa można zakupić różnego rodzaju specjały kulinarne, choć najczęściej wybierana jest kiełbasa.