Zakumaj.pl

Dlaczego warto zobaczyć zamek w Cochem?

Dlaczego warto zobaczyć zamek w Cochem?

Dolina Mozeli ma swoją prawdziwą perełkę: zamek. Poza tym można w tym miejscu również doskonale wypocząć i zrelaksować się przy kieliszku pysznego, dojrzałego białego wina, wytwarzanego z winogron uprawianych na tarasach. W Cochem znajduje się piękny zamek, który każdy powinien zobaczyć. Zdecydowanie, zrobi on wrażenie na każdym, kto go ujrzy.

 • Cochem

  Cochem

  Jest to jeden z najpiękniej położonych zamków w całej Europie. Z pewnością każdy, kto go zobaczy, będzie mógł to potwierdzić. Budowla wznosi się na porośniętym winną latoroślą wzgórzu, dzięki czemu widok jest wręcz zachwycający. Gdy wejdziemy na sam szczyt, będziemy obserwować bajeczne widoki, które zapierają dech w piersiach.

 • Remont zamku

  Remont zamku

  Gdy nie Louis Ravené, który zajął się odremontowaniem zamku, zdecydowanie nie mielibyśmy dziś szans obserwować tak pięknych widoków. W 1868 roku kazał on wznieść na gruzach neogotycki zamek, służący przez kolejne lata jako letnia rezydencja rodu. Dzięki temu mamy możliwość podziwiania prawdziwego arcydzieła budownictwa, które zapiera dech w piersiach. Jest to w Niemczech jedna z niewielu budowli po całkowitym zniszczeniu odbudowanych w oryginalnym stylu, co jest jej największą zaletą. Wielkie ukłony należą się Louisowi Ravene, który tego dopilnował. Rodzinie Ravené Reichsburg Cochem zawdzięcza też wyposażenie, na które składa się m.in. bogata kolekcja autentycznych mebli renesansowych i barokowych. Dzięki temu także wewnątrz zamek prezentuje się bardzo okazale.

 • Rynek

  Rynek

  Oprócz zamku można również podziwiać przepiękny rynek otoczony domami z muru pruskiego. Wśród nich znajduje się Alte Thorschenke, jeden z nielicznych budynków, które nie spłonęły w pożarze w 1689 roku, a więc tym bardziej cenny. Co ciekawe, powstał pół wieku przed pożogą jako gospoda i dom rozrywki. Zbudowała go grupa majstrów, którzy byli skłonni palić czarownice. Zwiedzanie tego miasta z przewodnikiem na pewno będzie bardzo ciekawe, bo opowie on o wielu niezwykłych rzeczach, które miały tu miejsce. Warto więc poruszać się po tym mieście z osobą, która zna jego historię.