Zakumaj.pl

Atrakcje turystyczne we Wrocławiu

Atrakcje turystyczne we Wrocławiu

Wrocław jest wyjątkowym miastem, o czym łatwo się przekonać, odbywając wycieczkę po jego zakamarkach. Zarówno turyści polscy, jak i zagraniczni doceniają walory Wrocławia, gdzie znajduje się wiele zabytków z różnych epok, mieszających się z nowoczesnością. Trzeba to tym bardziej docenić, że miasto to nie zostało przez wojnę potraktowane tak brutalnie jak Warszawa. Gotyckie katedry, barokowe kościoły, kamienice i liczne mosty sprawiają, że obecnie jest to miejsce znane nie tylko w Polsce, lecz także w całej Europie.

 • Stare Miasto

  Stare Miasto

  Stare Miasto to najstarsza część miasta, której korzenie sięgają jeszcze XIII wieku, kiedy lokowano Wrocław na lewym brzegu Odry. Stanowi ona najciekawsze miejsce ze względu na liczbę zabytkowych budynków, które się tam znajdują. Przede wszystkim Rynek otoczony licznymi kamienicami, których kolory oraz styl z łatwością przenoszą turystów w przeszłość, kiedy kupcy i mieszczanki krążyli po ulicach. Obecnie w większości kamienic znajdują się kawiarnie i restauracje, a to pomaga zatrzymać się i chwilę dłużej podziwiać architekturę.

 • Ratusz wrocławski

  Ratusz wrocławski

  Ratusz jest częścią Starego Miasta, jednak ze względu na jego wyjątkowość należy mu się osobne wspomnienie. Jest to jeden z najsławniejszych polskich budynków, wzbudza podziw we wszystkich, którzy mają możliwość go zobaczyć. Liczne zdobienia oraz rzeźby znajdujące się przede wszystkim wokół wykuszowych okien przyciągają wzrok i zachwycają. Podobnie interesujący jest zegar znajdujący się na Ratuszu, mający pozłacane wskazówki.

 • Ostrów Tumski

  Ostrów Tumski to miejsce fascynujące, pełne ciszy i historycznej tajemnicy. Znajduje się na wyspie połączonej z resztą miasta pełnymi uroku mostami, w tym mostem, na którym zakochani wieszają kłódki. Ostrów Tumski znany jest jednak przede wszystkim jako siedziba archidiecezji wrocławskiej z imponującą katedrą, która góruje nad wszystkim. W porównaniu z centrum Starego Miasta jest to miejsce spokojniejsze, cichsze i pełne refleksji, po którym można spacerować, dumając zarówno o religii, jak i o tym, że właśnie Ostrów Tumski był w czasach pogańskich jednym ze świętych miejsc.

 • Panorama Racławicka

  Wielu turystów omija to miejsce, jednak mając więcej czasu, warto pojechać i obejrzeć Panoramę Racławicką – wyjątkowy obraz namalowany przez Wojciecha Kossaka i Jana Stykę. Przedstawia bitwę pod Racławicami pod dowództwem Tadeusza Kościuszki, która przyniosła Polakom sukces w czasie insurekcji kościuszkowskiej. Interesujące jest nie tylko to, co jest na obrazie, lecz również jego forma. Obraz, który zajmuje cały okrągły budynek, należy oglądać, wędrując wokół ściany.

 • Wrocławskie krasnale

  Wrocławskie krasnale

  Poszukiwanie krasnali na ulicach i w budynkach Wrocławia to coś, co szczególnie przyciąga turystów. Niektóre wychodzą naprzeciw zwiedzającym, inne ukrywają się pomiędzy gzymsami, pod parapetami i zaskakują w najmniej spodziewanych momentach. Warto urozmaicić sobie wycieczkę, poszukując krasnoludków, bowiem istnieje przesąd, że kto znajdzie ich bardzo dużo, tego spotka wielkie szczęście.