Zakumaj.pl

Atrakcje Złotego Wybrzeża w Australii

Atrakcje Złotego Wybrzeża w Australii

Australia wydaje się tak odległa, że ciężko wyobrazić sobie wycieczkę na ten kontynent, a jednak warto. Znajduje się tam Złote Wybrzeże pełne wspaniałych, złotych plaż, które wydają się nie mieć końca. Jest to główna atrakcja wybrzeża, jednak nie jedyna, ponieważ miejsce to jest jednym z tych, które na długo zapadają w pamięć.

 • Gold Coast

  Gold Coast

  Złote Wybrzeże to inaczej Gold Coast. Stanowi szóste co do wielkości miasto w Australii, w którym kwitnie życie nocne oraz turystyka. Skarbem tego miejsca są przede wszystkim szerokie plaże pokryte złotym piaskiem, które ciągną się przez kilometry wybrzeża. Kontrast piasku z wysokimi, luksusowymi budynkami – głównie hotelami – sprawia, że ciężko jest uwierzyć w prawdziwość tego miejsca. Chociaż w Gold Coast znajduje się wiele atrakcji, szczególnie upodobali je sobie surferzy. Jest to zasługa plaż, morza i fal. Ludzi z deską lub na desce można znaleźć niemal wszędzie. Często surfują tu najlepsi i jeśli dopisze szczęście oraz pogoda, można stać się świadkiem wspaniałego pokazu utrzymywania równowagi na falach.

 • Park Narodowy Lamington

  Park Narodowy Lamington

  Poza plażą i wodą można zobaczyć również Park Narodowy Lamington, co więcej – warto go odwiedzić. Znajdują się w nim niezwykłe okazy rośliny oraz zwierząt. Trzeba pamiętać, że Australia jest pełna flory i fauny, która jest niespotykana nigdzie indziej. Lepiej nie marnować okazji i dobrze się jej przyjrzeć. Jako największe atrakcje parku można podać niezwykłą różnorodność ptaków oraz widzący most. Ptaki podziwiają obserwatorzy zarówno z Australii, jak i z całego świata, którzy przybywają tutaj specjalnie po to. Natomiast wiszący, drewniany most to nie lada atrakcja dla wszystkich, którzy pragną odrobiny adrenaliny.

 • Q1 Tower

  Q1 Tower

  Wysokie budynki, drapacze chmur o licznych piętrach pasują do luksusu, jakim charakteryzuje się Gold Coast. Jednak wśród nich wszystkich wyróżnia się Q1 Tower, czyli Queensland Tower, która posiada aż 78 pięter. Jest w całości zbudowany ze szkła i lśniąc w południowym słońcu, sprawia niezwykłe wrażenie. W przeciwieństwie do wielu innych budynków w okolicy nie znajdują się w nim pomieszczenia biurowe, ale głównie mieszkania, choć nie tylko. Są w nim również umieszczone dwie galerie handlowe, a na turystów ciekawych, jak wieża wygląda od środka oraz co można z niej zobaczyć, czekają dwa tarasy widokowe, na 77 i 78 piętrze. Poza tymi atrakcjami w budynku znajduje się także basen i spa.

 • Polskim śladem

  Polskim śladem

  Niedaleko od Złotego Wybrzeża, bo jedynie 1 godzinę drogi, znajduje się miejsce, które może zaskoczyć, ale i ucieszyć każdego Polaka, będącego na wycieczce w Australii. W niewielkiej miejscowości o nazwie Tamborine znajduje się polski lokal. Dokładnie jego nazwa brzmi „The Polish Place”, co oznacza po prostu „polskie miejsce”. Jest to restauracja, w której serwowane są polskie potrawy, polskie piwo, a dla urozmaicenia tych smakołyków po restauracji poruszają się kelnerki w ludowych strojach. Dla osób, którym miejsce bardzo się spodoba, właściciele mają do zaoferowania również nocleg w znajdującym się obok hotelu.