Zakumaj.pl

Ciekawe pomysły na ozdabianie świec – brokat

Ciekawe pomysły na ozdabianie świec – brokat

Przechadzając się po różnych sklepach, z pewnością zauważysz w nich wiele pięknie wykonanych i ozdobionych świec. Niejednokrotnie zapewne miałaś ochotę kupić sobie jedną z nich albo nawet cały komplet. Niestety, na ogół jedno spojrzenie na cenę wystarcza, byś zmieniła zdanie. Nie ma co się oszukiwać, takie ładne świece z reguły są drogie. Na szczęście masz inne możliwości, by zdobyć taką unikalną ozdobę. Zrób ją własnoręcznie, zmieniając zwykłą świecę w coś niezwykłego. Bo przecież dekorowanie świec wcale nie musi być owiane tajemnicą. To czynność, którą możesz wykonać samodzielnie. Na dodatek najczęściej nie stanowi także żadnej trudności. Wystarczy ci chęć, trochę materiałów i wiedza, która pomoże ci połączyć wszystko w całość. Jeżeli wiesz, jak się za to zabrać, połowa drogi jest już za tobą. Poniżej przeczytasz o tym, jak można łatwo ozdobić świeczki brokatem.

 • Przygotowanie miejsca pracy

  Rozpocznij od przygotowania sobie miejsca pracy. Najlepiej będzie, jeżeli wybierzesz blat stołu kuchennego albo szafki. Najlepiej pracuje się na płaskich powierzchniach. Na wszelki wypadek rozłóż na nim stare gazety, które pomogą ci w szybkim sprzątaniu.

 • Rozgrzewanie parafiny

  Teraz przyszła kolej na rozgrzewanie parafiny. W czasie tego procesu postępuj zgodnie z załączoną do niej instrukcją. W ten sposób unikniesz ewentualnych nieszczęśliwych wypadków, które mogą później skutkować bólem i brzydkimi ranami.

 • Papier woskowy

  Na rozłożonych wcześniej gazetach połóż dwa kawałki papieru woskowego. Na jeden z nich nałóż cienką warstwę brokatu. Drugi pozostaw czysty.

 • Pokrywanie świeczki parafiną

  Przyszedł czas na pokrycie świecy parafiną. Jako że niedawno ją rozgrzewałaś, w czasie zanurzania zachowaj ostrożność. Wszelkie kontakty palców czy całych rąk z parafiną mogą skutkować poparzeniami.

 • Obtaczanie w brokacie

  Po wyjęciu świeczki z parafiny połóż ją na brokacie. Powoli obtaczaj ją w drobinkach. Dzięki temu dokładnie przylgnie do wosku. Możesz również ustawić świeczkę w pozycji pionowej i obsypać ją brokatem. Jednak ta druga opcja wymaga kilku powtórzeń. Tylko w taki sposób uda ci się dokładnie pokryć całą powierzchnię wosku.

 • Pozostawienie do wyschnięcia

  Pozostawienie do wyschnięcia

  Kiedy skończysz, przełóż świeczkę na drugi kawałek papieru woskowego. Pozostaw ją na nim na 24 godziny. Najlepiej będzie, jeżeli przełożysz świecę wraz z nim w miejsce, w którym nie będzie nikomu przeszkadzała. Dzięki temu wosk będzie mógł wyschnąć, a brokat dobrze się z nim skomponuje. Po upływie doby strzepnij ze świeczki nadmiar brokatu i gotowe.

Czego potrzebujesz:

Do tego przedsięwzięcia będą ci potrzebne:

parafina

świeczka

brokat

gazety

papier woskowy