Zakumaj.pl

Jak wykonać z makaronu ozdoby choinkowe?

Jak wykonać z makaronu ozdoby choinkowe?

Przystrajanie choinki to jeden z najprzyjemniejszych elementów przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Na świątecznych kiermaszach kusi bogactwo choinkowych dekoracji. A może warto zgodnie ze starą tradycją przygotować je samodzielnie? Bardzo piękne – i bardzo modne – są choinkowe ozdoby wykonane ze zwykłego… makaronu. Opiszemy tutaj, jak je przygotować. Nie jest to trudne, choć wymaga pewnej staranności i precyzji.

 • Jak wykorzystać makaron jako tworzywo?

  Jak wykorzystać makaron jako tworzywo?

  Zanim powstaną twoje choinkowe cuda, potrzebujesz trochę czasu na przygotowanie materiałów. Podstawą będzie makaron – dlatego dużo wcześniej musisz zacząć zbierać makarony o ciekawych kształtach. Zwykłe „kluski” różnej wielkości staną się fragmentami choinkowych ozdób. Rozłóż makaron na stole i zaprojektuj różne wzory ozdób. Najczęściej powstają gwiazdki i aniołki, ale z makaronu można zrobić o wiele więcej. Uruchom swoją kreatywność i fantazję.

 • Jak wykonać ozdobę choinkową z makaronu?

  Jak wykonać ozdobę choinkową z makaronu?

  Kiedy projekty ozdób są już gotowe (narysowane na kartce albo po prostu w twojej głowie), możesz przystąpić do realizacji. To jest bardzo ważny moment – od precyzji i staranności zależy, czy twoje ozdoby będą ładne. Używając pistoletu na klej, połącz ze sobą odpowiednio różne makaronowe elementy, tak by powstały zaplanowane przez ciebie kształty. Nie pobrudź klejem elementów ozdoby.

 • Jak pomalować ozdoby choinkowe z makaronu?

  Jak pomalować ozdoby choinkowe z makaronu?

  Ozdoby choinkowe z makaronu po sklejeniu można pokryć lakierem lub farbą w sprayu. Najlepiej prezentują się pokryte lakierem złotym lub srebrnym. Do ozdobienia bardziej skomplikowanych ozdób, na przykład aniołków, można wykorzystać brokat czy lakier do paznokci. Od zastosowanego materiału zależeć będzie precyzja wykonania ozdoby.

  Po pomalowaniu ozdób należy wykonać ze sznurka lub wstążki zawieszki do powieszenia na choince.

Czego potrzebujesz:

makaron o różnych kształtach

pistolet na klej

farba lub lakier w sprayu

lakier do paznokci

brokat

cienki ozdobny sznurek

nożyczki

Ostrzeżenia:

Posługując się pistoletem, przestrzegaj zasad bezpieczeństwa, żeby nie poparzyć się gorącym klejem.

Wskazówki:

Zanim pomalujesz swoje ozdoby farbą w sprayu, przygotuj odpowiednio stanowisko pracy, żeby nie poplamić farbą sprzętów i odzieży. Unikaj wdychania oparów farby.