Zakumaj.pl

Co możesz robić latem za darmo?

5.0 (razem głosów: 1)
Co możesz robić latem za darmo?

Lato to ulubiona pora roku większości uczniów oraz studentów. Nawet jeśli wówczas mają więcej obowiązków domowych lub też dorabiają sobie do kieszonkowego, to i tak cieszą się z dużej ilości wolnego czasu, który można spędzić na łonie natury przy akompaniamencie ćwierkających ptaków. Niestety, statystyki pokazują również, że tak naprawdę niezbyt wiele osób wyjeżdża na wakacje. Najczęściej dzieje się tak z powodów finansowych, a nie z niechęci. To właśnie pieniądze, a raczej ich brak, skutecznie uniemożliwiają sporej części rodzin wyjazd, nawet w polskie góry czy nad morze. To jednak nie oznacza, że latem trzeba się nudzić i spędzać cale dnie w domu. Poniżej znajdziesz kilka propozycji takich zajęć, które są darmowe. Dobrej zabawy!

 • Plaże miejskie

  Plaże miejskie

  Większość plaż miejskich jest darmowa dla mieszkańców, a czy jest coś, co bardziej kojarzyłoby się z latem, niż właśnie odpoczynek na mokrym piasku, pod słońcem i przy szumie wody? Jeśli tylko lubisz pływać, a w twojej okolicy znajduje się strzeżona plaża, wówczas nie wahaj się długo: weź ze sobą koc plażowy, wodę, suchy prowiant, ręcznik i strój kąpielowy. Najlepiej, gdybyś skrzyknęła swoich znajomych – wówczas z całą pewnością nie będziecie się nudzić.

 • Wycieczka rowerowa

  Wycieczka rowerowa

  Lato sprzyja także różnym formom ruchu, a już zwłaszcza rowerom. Wyjmij więc swój rower, wyczyść go oraz sprawdź jego sprawność, a potem weź ze sobą rodzeństwo czy też przyjaciół na wycieczkę rowerową. Pamiętaj tylko, aby ciekawie zaplanować trasę. Nie musi być ona długa, wystarczy kilkanaście kilometrów w jedną i drugą stronę, ale ważne, byście po drodze mogli cieszyć się urokami lata.

 • Miejskie koncerty

  Podczas wakacji w wielu miastach organizowane są różne imprezy, festyny, a także koncerty, na które wstęp jest zazwyczaj wolny. Może nie przyjeżdżają wówczas artyści wielkiego formatu, a rodzinne gwiazdy, jednak zawsze jest to okazja do dobrej zabawy. Lepsze to niż spędzanie kolejnego dnia w domu.

 • Podwórkowe rozgrywki

  Czy ma się lat 13, czy też 23, to każdy lubi czuć nutkę rywalizacji. Gry zespołowe są idealnym sportem, aby się o tym przekonać. Jeśli masz wielu znajomych, to zorganizuj podwórkowe rozgrywki w koszykówkę, siatkówkę czy też piłkę nożną. Możesz stworzyć takie lokalne wydarzenie na portalach społecznościowych i robić zapisy, a potem zrobić losowanie grup. Na koniec rozgrywek, jako nagrodę dla wszystkich uczestników, możecie wspólnie zorganizować ognisko.

 • Pielęgnuj rodzinne związki

  Każdy z nas ma rodzinę bliższą, z którą na co dzień utrzymuje kontakty, oraz dalszą, gdzie te kontakty są raczej sporadyczne. Dużo wolnego czasu latem to świetna okazja, aby pielęgnować rodzinne związki. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś udała się do wujostwa, którego nie widziałaś od roku czy też do kuzynki, której niedawno urodziło się dziecko, a ty jeszcze nie miałaś okazji go poznać. O dobre kontakty z rodziną zawsze warto dbać.

 • Inne atrakcje

  Inne atrakcje

  Warto, abyś zapoznała się z kalendarium wydarzeń miejskich podczas lipca oraz sierpnia. Każde mniejsze czy większe miasto przygotowuje jakieś atrakcje, z których być może będziesz chciała skorzystać. Są to na przykład projekcje starych filmów pod chmurką, warsztaty z tańca czy języków, gry miejskie z nagrodami. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wpisała je w swój kalendarz.