Zakumaj.pl

Co zwiedzić na Mierzei Helskiej?

Co zwiedzić na Mierzei Helskiej?

Mierzeja Helska to pas lądu w północnej Polsce, powstały na skutek działania prądów morskich, które na przestrzeni wieków nanosiły na to miejsce pokłady piasku. Z czasem utworzył się z tego stały ląd, obecnie umocniony nawet drzewami. Całość ma długość trzydziestu czterech kilometrów i stanowi naturalną granicę pomiędzy Zatoką Pucką a Morzem Bałtyckim. Mierzeja Helska od dawna jest miejscem niezwykle atrakcyjnym dla turystów nie tylko z Polski. Szczególnie efektownie prezentuje się z lotu ptaka – zatem warto odbyć lot widokowy z lotniska w Jastarni lub wdrapać się na jedną z okolicznych latarni morskich.

 • Kurorty

  Kurorty

  Na Mierzei Helskiej położone są jedne z najpopularniejszych polskich miejscowości wypoczynkowych, dlatego też z powodzeniem możecie zatrzymać się tutaj na kilka, a nawet kilkanaście dni i odwiedzić większość z nich. Do największych i najbardziej obleganych przez turystów należą: Władysławowo, Jastrzębia Góra, Kuźnica, Chałupy, Jurata, Jastarnia czy Hel. W każdym z nich czeka na nas moc atrakcji: plaże, mnóstwo zieleni, ośrodki SPA, latarnie morskie, z których możemy podziwiać niezapomniane widoki. Zatoka Pucka jest także doskonałym miejscem dla lubiących surfing. Latem być może traficie na regaty zabytkowych łodzi, a w kurortowych restauracjach skosztujecie prawdziwego kaszubskiego jedzenia.

 • Wizyta w muzeum i nie tylko...

  Wizyta w muzeum i nie tylko...

  Będąc na Mierzei Helskiej, koniecznie musisz odwiedzić Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Ciekawe zabytki są również w Jastarni. Tu między innymi obejrzysz chałupę rybacką z 1881 roku, a w neobarokowym kościele zobaczysz oryginalny ołtarz w kształcie łodzi. Chcąc zobaczyć następny kurort, nie musisz martwić się o transport – zafunduj sobie godzinny spacer do Juraty, miejsca, w którym wypoczywali także Jan Kiepura i Juliusz Kossak. Jeśli lubisz długie spacery, możesz tu pokonać dziesięciokilometrowy szlak dawnych fortyfikacji. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą także wypożyczyć rowery, a fani muzeów iść do skansenu broni morskiej i Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu. Stąd możesz również ruszyć w rejs do Trójmiasta.

 • Inne atrakcje

  Inne atrakcje

  W Chałupach miłośnicy opalania mogą skorzystać z plaży nudystów. Władysławowo kusi atrakcjami w Lunaparku Sowińskim (tor gokartowy, quady, diabelski młyn i mnóstwo innych atrakcji, które dostarczają niezapomnianych wspomnień), tu także odbywa się wiele imprez kulturalnych, szczególnie w sezonie letnim. Aktywni mogą się po raz kolejny udać na spacer – tym razem do Wąwozu Chłapowskiego, a bardziej leniwi – poopalać na plaży. Dzieci ucieszy wizyta w Ocean Parku. Jest także coś dla miłośników mocnych wrażeń – skok na bungee (w Cetniewie).