Zakumaj.pl

Dobre właściwości kasztanowca

Dobre właściwości kasztanowca

Kasztanowiec kojarzy się przede wszystkim z majem, kiedy kwitnie, oraz z kasztanami, które jesienią spadają na głowy przechodniów w parkach i alejach. Z brązowych kulek można robić ozdoby, jednak urozmaicanie dziecięcych zabaw i własnych półek to nie jedyne zalety kasztanowca. Może on przysłużyć się zdrowiu, chociaż nadal niewiele osób to dostrzega.

 • Na naczynia krwionośne

  Na naczynia krwionośne

  Kasztanowiec i kasztany są częstym składnikiem maseczek, kremów oraz balsamów do cery, na której pojawiają się pajączki z popękanych naczynek. Jest to spowodowane tym, że kasztany i sam kasztanowiec ma dobry wpływ na naczynia krwionośne. Związane jest to z zawartością escyny, która poprawia stan naczynek, a jednocześnie pozbywa się substancji odpowiedzialnych za ich niszczenie. Wzmacnia również same naczynia krwionośne. Dodaje im elastyczności, wzmacnia ich ścianki i sprawia, że nie są już tak skore do pękania. Kremy z wyciągiem z kasztanowca działają dobrze nie tylko na wrażliwą cerę, ale również na cerę dojrzałą, dostarczając jej dużej ilości przeciwutleniaczy zawartych w roślinie.

 • Na układ pokarmowy

  Na układ pokarmowy

  Napar z kasztanowca może poprawić zdrowie układu trawiennego każdej osoby, która ma z nim problem. Dotyczy to zarówno problemów chwilowych, jak zatrucia, jak również dłuższych. Kasztanowiec ma w takich sytuacjach właściwości przeciwzapalne oraz łagodzące podrażnienia żołądka albo jelit. Dodatkowo działa rozkurczająco, co jest bardzo istotne, kiedy dopada ból brzucha i czuje się w nim ucisk, który nie pozwala się wyprostować. Herbatę z kasztanowca można pijać profilaktycznie, również w czasie miesiączki. W takiej sytuacji łagodzi ona skurcze w podbrzuszu, przynosząc wyraźną ulgę.

 • Na obrzęki

  Na obrzęki

  Czasami obrzęki i opuchlizny zdarzają się przez uderzenie, przez wypadek, a czasami związane są z problemami z krążeniem, jak w przypadku puchnących nóg. Również w takich sytuacjach można z powodzeniem skorzystać z właściwości kasztanowca. Uszczelnia on naczynia krwionośne i pomaga krwi na swobodne przepływanie, więc jest bezcennym składnikiem na tego rodzaju sytuacje. W związki z tym można korzystać z kremów z dodatkiem kasztanowca, którymi smaruje się obolałe i opuchnięte miejsce. W przypadku spuchniętych stóp albo dłoni można moczyć je w naparze z kasztanowca, który złagodzi nieprzyjemne uczucie i przywróci poprawne krążenie krwi w tych częściach ciała.

 • Na cellulit

  Wiele kobiet walczy obecnie z mało estetyczną skórką pomarańczową, czyli cellulitem. Skorzystanie z zalet kasztanowca może pomóc w jego całkowitym usunięciu. Wystarczy sięgać po preparaty, które go zawierają. Dzięki poprawianiu krążenia krwi preparaty z kasztanowcem stymulują tkankę podskórną do działania i usuwania limfy oraz toksyn z miejsc objętych cellulitem. Już po dwóch tygodniach stosowania wyraźnie widać różnicę w jakości skóry i zmniejszenie się skórki pomarańczowej.