Zakumaj.pl

Drink Wściekły Pies – jak go przyrządzić?

Wymagany czas: 5 min.
Drink Wściekły Pies – jak go przyrządzić?

Wściekły Pies to jeden z najpopularniejszych drinków dostępnych w barach. Jest także chętnie podawany na domowych imprezach i to nie bez powodu. Ciekawie wygląda, świetnie smakuje i nie wymaga popijania. Jeśli dopiero planujesz alkoholowe menu na imprezę, koniecznie powinieneś wpisać na listę Wściekłego Psa. Jest mocny i prosty do przyrządzenia nawet dla początkującego barmana.

 • Jakie składniki są potrzebne?

  Jakie składniki są potrzebne?

  Szybkie wykonanie drinków jest możliwe, jeżeli wcześniej zgromadzi się niezbędne składniki, w tym:

  * 20 ml soku malinowego,

  * 30 ml wódki,

  * 7 kropli Tabasco.

 • Krok pierwszy

  Krok pierwszy

  Przygotować kieliszki do wódki lub kieliszek, jeżeli porcja ma być tylko dla jednej osoby. Najlepiej, jeśli są to zwykłe naczynia, w których ciekawy kolor napoju będzie się lepiej prezentował.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Na samo dno kieliszka wlać sok malinowy. Powinien być gęsty, nie rozwodniony, żeby nie zmieszał się od razu z resztą składników. Do soku zacząć wlewać alkohol, lejąc go po ściance kieliszka, a nie od góry. Lanie z góry mogłoby zaburzyć warstwowy efekt.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Warstwy – sok malinowy i wódka – powinny być od siebie rozdzielone bardzo widocznie, co da interesujący efekt. Po wlaniu wódki dodać krople Tabasco, jedna po drugiej, podwajając ciekawe wrażenia wizualne. Gdy Tabasco znajdzie się w kieliszku, napój jest gotowy do wypicia. Nie należy go sączyć, nie jest to drink do popijania przez jakiś czas, lecz tzw. shot, czyli szybka porcja. Wystarczy wziąć do ręki i wypić zawartość kieliszka razem z współbiesiadnikami. Mocne doznania smakowe gwarantowane.Można wykonać także Wściekłego Psa w wersji zielonej poprzez dodanie zielonego Tabasco oraz zielonego soku, np. z kiwi, również gęstego, aby tworzenie warstw było możliwe.