Zakumaj.pl

Gdzie przenocować podczas urlopu w Norwegii?

Gdzie przenocować podczas urlopu w Norwegii?

Podróżujesz po Europie? Wybierasz się do Norwegii? Doskonale! To jedno z bardziej urokliwych magicznych miejsc na europejskiej mapie turystycznej, prawdziwa perła północy – gwarantuje niezwykłe widoki, niezapomniane wrażenia. Być może jednak nie wiesz, gdzie w tym kraju zanocować? Licz się przede wszystkim z tym, że kraje skandynawskie są niezwykle drogie, a zatem powinnaś solidnie przyjrzeć się różnym ofertom kwaterunkowym, aby zapłata nie była zbyt wygórowana. Przeczytaj poniższy artykuł, w którym znajdziesz kilka podpowiedzi, pozwalających Ci na maksymalne zaoszczędzenie. W kwestii wyboru noclegu przyda Ci się kilka zawartych w nim porad.

 • Gdy pieniądze nie grają zbyt wielkiej roli…

  Gdy pieniądze nie grają zbyt wielkiej roli…

  Planując wakacje w Norwegii, masz zapewne przeznaczony na ten cel konkretny budżet. Od tego, ile możesz przeznaczyć na wyjazd, uzależniony jest rodzaj noclegu, jaki możesz wybrać. Jeśli nie musisz zbytnio liczyć się z wydawanymi sumami, ponieważ Twój budżet nie jest bardzo ograniczony, to doskonale. Możesz dzięki temu pozwolić sobie na zakupienie noclegów w hotelu. Cena od sześciuset do ośmiuset koron za dobę w hotelu w centrum Oslo nie będzie zapewne zbyt wygórowana. W pakiecie zazwyczaj jest także śniadanie w postaci szwedzkiego stołu. Wybierając się większą grupą, możemy także liczyć w tej kwestii na kilkunastoprocentowy rabat. Przyda się, szczególnie, gdy pobyt planujemy na kilka lub kilkanaście dni.

 • Gdy chcemy nieco taniej…

  Gdy chcemy nieco taniej…

  Częściej jednak mamy ograniczony budżet i musimy zwracać uwagę na to, ile wydajemy. Alternatywą dla droższych noclegów hotelowych są o wiele tańsze schroniska i hostele. Na terenie Norwegii znajdziecie sporo tego typu placówek, które są sieciowe. Dzięki temu niezależnie od tego, w jakiej części kraju się znajdujemy, zapewne znajdziemy tam coś dla siebie. Zazwyczaj są w nich bardzo przyzwoite warunki. A ceny? Jadąc grupą, można wynająć kilkuosobową salę za około sto pięćdziesiąt do dwustu pięćdziesięciu koron za osobę. Pokój dwuosobowy to około czterystu koron. Jak zatem nietrudno zauważyć, różnice w kosztach w porównaniu do hoteli są kolosalne.

 • Alternatywa dla grup zorganizowanych

  Alternatywa dla grup zorganizowanych

  Dobrą opcją na noclegi dla grup zorganizowanych jest wynajęcie kilkuosobowego domku. Szczególnie dużo jest ich w górach i na wybrzeżach. To niezwykle komfortowa opcja dla większej liczby osób. Wynajęcie takiego domku gwarantuje Wam prywatność. Inną i wcale nie droższą alternatywą – choć już nieco mniej wygodną – jest nocowanie w namiocie. W Norwegii namiot można rozbić niemalże w każdym dowolnie wybranym miejscu. Szykując się na tego typu eskapadę, warto jednak uprzednio dokładnie sprawdzić prognozę pogody. Jeśli szykuje się zimno i deszcz, lepiej przeczekać. Kiedy zatem pod namiot? Najlepiej od połowy czerwca do końca sierpnia. Wówczas to w Norwegii jest najcieplej (pamiętajmy, że wiosna przychodzi tam dość późno).