Zakumaj.pl

Najdziwniejsze plaże na świecie

5.0 (razem głosów: 3)

Uwielbiasz wyjeżdżać nad morze? Najwięcej frajdy i odpoczynku daje Ci wylegiwanie się na gorącym piasku, granie w siatkówkę lub bieganie po plaży? Lubisz patrzeć na może, podziwiać zachody słońca i szukać muszelek i bursztynów? Odkryj najdziwniejsze plaże świata, a Twój wypoczynek zyska nową jakość!

Najdziwniejsze plaże na świecie
 • Karaiby

  Karaiby

  Wyspy Karaibskie od dawna cieszą się niesłabnącą popularnością wśród turystów. To tutaj czekają na nich nie tylko plaże z białym piaskiem, palmy i nieskazitelna, turkusowa woda. Karaiby kuszą także mnóstwem zabytków architektonicznych. Jeśli Ciebie najbardziej jednak kusi plażowanie, wybierz The Baths na Wyspach Dziewiczych. To miejsce zdobi mnóstwo gigantycznych głazów, które wyrzucił tam wybuch wulkanu. Są one tak wielkie, że tworzą malownicze groty i spokojne baseny dla tych, którzy niekoniecznie chcą się wypuszczać na otwarte może. Plaża polecana jest z rana i wieczorem – prezentuje się wówczas jeszcze piękniej, a nie ma na niej tłumów. Na Karaibach warto odwiedzić także Maho Beach (choć jest ona dość głośna z uwagi na położenie niedaleko lotniska. )

 • Portugalia i Stany Zjednoczone

  Portugalia i Stany Zjednoczone

  Zachwyci Cię również portugalska Praia do Camilo. Mimo iż nie jest duża, jest to jedna z najpiękniejszych plaż, jakie możesz odwiedzić w całej Europie. Uroku dodaje jej specyficzny kolor piasku – ma on delikatną, różową barwę. Między skałami znajduje się także mnóstwo grot i przejść, które również warto zobaczyć. Oryginalną barwą cechuje się również piasek na kalifornijskiej Pfeiffer Big state Beach – ma on z kolei lekko fioletowy odcień.

 • Najbardziej oryginalne plaże

  Najbardziej oryginalne plaże

  Plaża bez piasku? Oczywiście! Tak właśnie jest na amerykańskiej Szklanej Plaży, która usłana jest drobniutkimi kamyczkami. Jeśli chcesz ją zobaczyć na żywo, spiesz się – turyści zabierają duże ilości kryształków do domu, dlatego z każdym sezonem jest ich coraz mniej. Zadziwić może Cię także urugwajska Punta del Este, czyli plaża palców. To miejsce, w którym plażę od 1982 roku zdobi ogromna rzeźba – wyglądająca jak wystające z ziemi palce olbrzyma.

 • Lodowa Laguna

  Lodowa Laguna

  Plaża kojarzy się nam z latem, upałem i gorącymi złotymi piaskami. Na Islandii zaprasza nas jednak znajdująca się pięć godzin od Reykjaviku plaża, którą budują wędrujące po wodzie lodowce. Ich błękitny kolor wprawia w osłupienie nawet najbardziej wymagających turystów. Ale to nie koniec tamtejszych atrakcji – po drugiej stronie mostu możemy zobaczyć plażę z czarnym piaskiem. Będąc tam, warto się zatem wybrać na obie.