Zakumaj.pl

Hiszpania – najpiękniejsze plaże

Hiszpania – najpiękniejsze plaże

Hiszpania posiada około 800 kilometrów piaszczystych plaż. Nic dziwnego, że taka liczba ściąga turystów z całego globu. Widoki są tu piękne, woda krystalicznie czysta, a plaże toną w promieniach gorącego słońca. Kolejną zachętą z pewnością są tanie ceny biletów lotniczych. Jeżeli uwielbiasz plażować, powinieneś wybrać się właśnie do Hiszpanii, gdyż w tym państwie pogoda sprzyja tej formie wypoczynku, praktycznie przez cały rok.

 • Illas Cíes – Galicja

  Illas Cíes – Galicja

  Niepowtarzalność tej plaży polega na tym, że jest odseparowana od reszty wybrzeża oceanu Atlantyckiego, dzięki czemu jest mniej znana. Należy do parku narodowego, dlatego nie ma tu hoteli, a jedynie pola namiotowe. Dzięki temu można oglądać piękne widoki oraz cieszyć się słońcem praktycznie samemu.

 • Playa de Las Catedrales – Galicja

  Plaże w Galicji są znane głównie ze znajdujących się w ich pobliżu formacji skalnych. Najlepiej jeśli pojawisz się tu w czasie odpływu, gdyż wtedy masz pełny obraz na te wspaniałe skały, które rzeźbi natura. Plaże są tutaj półkoliste, a swój kształt zawdzięczają głównie siłom morza i wiatru.

 • Cala Tarida – Ibiza

  Cala Tarida – Ibiza

  Ibiza kojarzy ci się zapewne z imprezami do białego rana, to fakt - można się tu świetnie bawić. Jednak ta wyspa skrywa pewne niespodzianki, o których zapewne nie miałeś pojęcia. Skaliste ściany klifów skrywają piękne, małe plaże, które nie są oblegane przez tysiące osób głodnych słońca. Dzięki bogactwu form fauny i flory morskiej Cala Tarida ściąga również amatorów nurkowania z całego świata. Oprócz błogiego leniuchowania, możesz przekonać się, co też kryją głębiny morskie.

 • Cabo de Gata – Almeria

  Właśnie tutaj znajduje się rezerwat o najbardziej postrzępionej linii brzegowej w całym państwie. Cabo de Gata to najlepiej rozpoznawalna plaża w południowej Hiszpanii, przez wzgląd na elementy krajobrazu pustynnego. Dużym urozmaicenie są również wystające spomiędzy piasku ogromne, samotne głazy.

 • Sitges – Katalonia

  Sitges – Katalonia

  Znajdziesz tutaj około trzydziestu zatoczek i plaż, które oferują wspaniałe warunki wypoczynku na słońcu. Sitges leży w pobliżu Barcelony, dzięki czemu turyści mogą również zakosztować odrobiny nocnego życia. To bardzo tolerancyjne miejsce, można znaleźć tu plaże przeznaczone dla nudystów i osób homoseksualnych. Oczywiście w czasie sezonu, ceny za pobyt tutaj zaczynają rosnąć, a na plażach pojawia się coraz więcej osób.

 • Cala de Algaiarens – Minorka

  Cala de Algaiarens jedną z plaż Minorki, którą otacza wspaniały, można pokusić się o stwierdzenie, że rajski krajobraz. Minorka jest miejscem dla turystów, którzy chcą odpocząć przy kieliszku dobrego wina i hiszpańskimi tapas. Mała liczba turystów pozwala, cieszyć się pięknem unikatowego wybrzeża. Czysta woda morska zachęca do nurkowania w jej głębiach, a wspaniałe plaże przyciągają osoby, które poszukują przygód.

 • Playa de la Concha, San Sebastian

  To najbardziej rozpoznawalna i oblegana plaża w całej Hiszpanii. W szczycie sezonu znalezienie wolnego miejsca to nie lada wyzwanie. Jest połączona z dwiema innymi plażami, w ten sposób przyjeżdżający tu turyści mogą bez przeszkód spacerować wzdłuż brzegu. Płytkie wody w pobliżu Playa de Ondarreta są ulubionym miejscem amatorów kajakarstwa i surfingu.