Zakumaj.pl

Jak ciekawie pomalować szyszki?

4.5 (razem głosów: 3)
Jak ciekawie pomalować szyszki?

Malowanie szyszek to jeden z ciekawszych sposobów na ich ozdabianie. Wyglądają niepozornie, choć mają ładne kształty i są atrakcyjną ozdobą. Okazuje się, że sposobów na ich ozdobienie jest wiele, a malowanie bywa często pomijane. Robi się z szyszek ludziki, kwiatki, świeczki, czemu więc nie pomalować ich, tworząc tym samym małe dzieło sztuki.

 • Co jest niezbędne do malowania?

  Co jest niezbędne do malowania?

  Ozdabianie, malowanie szyszek jest dość proste, dlatego udział w nim mogą wziąć również najmłodsi – choć pod nadzorem rodziców. Do rodzinnego malowania niezbędne będą:

  * 1 l farby akrylowej,

  * drucik,

  * stare gazety,

  * pędzel,

  * szyszki dowolnego rozmiaru i ilości.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Sięgnąć po pierwszą szyszkę. Owinąć drucik wokół jej górnej części. Drucik nie jest dekoracją, lecz pomocą. Będzie służył do maczania szyszki w farbie, jak również przyda się do suszenia, żeby nie musieć kłaść szyszki na płaską powierzchnię, która zaburzy wygląd farby. Żeby drucik przydał się do suszenia, jego koniec należy zwinąć w niewielki haczyk.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Pod miejscem, w którym będą suszone szyszki, rozłożyć gazety, żeby nie pobrudzić podłoża. Dopiero po wykonaniu prac przygotowawczych przejść do malowania.Puszką z farbą mocno potrząsnąć. Można użyć praktycznie każdego koloru, od bieli po ciemniejsze barwy. Dopiero po potrząśnięciu pojemnikiem podważyć wieczko i odsunąć je na bok.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Trzymając za drucik, zanurzyć szyszkę w farbie, trzymając ją w niej przez 30 sekund. Farba zdoła osiąść na szyszce. Po tym czasie unieść ją wysoko i potrzymać nad pojemnikiem przez 60 sekund, aby nadmiar farby opadł do puszki. Dopiero gdy już nic nie będzie ściekać, odwiesić szyszkę na przygotowane dla niej miejsce, w którym będzie wysychać przez 4 godziny. Po wyschnięciu farby można usunąć drucik i cieszyć się ładnymi, nietypowymi szyszkami, które można ułożyć w ozdobnej misie w ramach dekoracji salonu.