Zakumaj.pl

Jak dobrze zaplanować wakacyjny wyjazd z dziećmi?

Jak dobrze zaplanować wakacyjny wyjazd z dziećmi?

Wakacje to czas odpoczynku, regeneracji sił, spędzania wspaniałych chwil z najbliższymi. Wybierając się na nie rodzinnie – z dziećmi – warto zaplanować podróż tak, aby zadowoleni byli wszyscy uczestnicy. Podczas urlopu wszyscy mamy spędzić miło czas, dlatego też konieczne jest planowanie. Bez konkretnych przygotowań, dyskusji i wspólnych rozważań nie uda się Wam dojść do pożądanego rezultatu. A przecież nikomu nie chodzi o to, aby na miejscu spotkały nas przykre niespodzianki, związane np. z tym, że wybraliśmy miejsce, które nie odpowiada dzieciom albo któremuś z rodziców. Poświęćmy więc nieco więcej czasu przed wyjazdem na opracowanie dobrej strategii, która zaowocuje na pewno niezapomnianym urlopem. Poniższy artykuł podpowie Ci, jak się do tego zabrać.

 • Planuj

  Planuj

  Raczej zrezygnuj ze spontanicznej eskapady. Planowanie wyjdzie wszystkim Wam na zdrowie, nawet jeśli chcecie zakupić wycieczkę last minute. Przeglądając tego typu oferty, warto zerknąć w Internecie także na dostępne tam przewodniki turystyczne, dotyczące planowanego przez nam miejsca. Zwróćmy uwagę, czy znajdują się tam atrakcje turystyczne, które zainteresują nie tylko nas – dorosłych – ale także nasze dzieci. Warto zadbać o to, aby w pobliżu była jakaś alternatywa na wypadek złej pogody. Dobrze więc, by nasze miejsce docelowe zaopatrzone było w plac zabaw, zoo, aquapark, basen, wesołe miasteczko lub jakąkolwiek inną atrakcję przeznaczoną dla naszych maluchów. Zwróć uwagę na położenie hotelu – dobrze, aby był on blisko najważniejszych punktów: plaży, gór, sklepu, zabytków – w zależności od tego, dokąd jedziecie.

 • Podejmujcie decyzje wspólnie

  Podejmujcie decyzje wspólnie

  Jeśli wybieracie się na wakacje razem, to razem podejmujcie decyzje dotyczące tego, dokąd jedziecie. Lepiej zrezygnować z niespodzianek i wspólnie ustalić miejsce podróżowania. Warto już na kilka miesięcy przed urlopem usiąść razem i przedyskutować, dokąd chcemy jechać. Wysłuchajmy nawzajem swoich potrzeb i propozycji, rozważmy wszelkie za i przeciw. Zadbajmy o to, aby dojść do kompromisu. Jeśli każde z Was ma inną wizję i inną propozycję np. kraju, do którego chce pojechać, i wybór spośród nich jest niemożliwy, zdecydujcie się na zupełnie inne miejsce. Takie, w którym każdy będzie czuł się dobrze. Warto dostosować cel naszej podróży do zainteresowań naszych dzieci. Bez sensu jest bowiem branie ich nad morze, skoro niezbyt lubią pływać.

 • Kwestie organizacyjne

  Podróż z dziećmi to nie lada wyzwanie – szczególnie, gdy nie jedziemy własnym samochodem, a nasza gromadka jest spora. Wówczas najlepiej wybierać się w miejsca, gdzie nie będzie konieczna przesiadka. Unikniemy wówczas stresów na dworcach i lotniskach, a dzieci nie będą zmęczone podróżą. Zwracajmy uwagę na wybór miejsca kwaterunkowego. Wasz hotel musi być zaopatrzony w udogodnienia dla rodzin: place zabaw, kuchnię, pralnię, kącik dla najmłodszych. Dobrze, aby nie był zbyt daleko od centrum miasta, plaży czy gór. Jeśli macie odpowiednie zaplecze finansowe, idealnym rozwiązaniem byłoby wynajęcie osobnego, rodzinnego domku.