Zakumaj.pl

Jak kupować na poświątecznych wyprzedażach?

Jak kupować na poświątecznych wyprzedażach?

Święta, święta, a po świętach... następują świąteczne wyprzedaże. Bardzo często, gdy się pojawiają klienci, skupiają się przede wszystkim na przecenionej odzieży. Warto wybrać się na dłuższą wędrówkę po sklepach i kupować nie tylko rzeczy na teraz, ale i na przyszłość, korzystając z tego, że wiele produktów ma nie tylko niższą cenę, lecz również dłuższą przydatność.

 • Tanie drogerie

  Tanie drogerie

  Przez cały rok drogerie i perfumerie mają liczne promocje, jednak tuż po świętach ceny spadają o wiele drastyczniej. Ze względu na to, że kosmetyki to popularny prezent, tuż przed Bożym Narodzeniem na półkach w drogeriach znajduje się duża ilość markowych produktów w świątecznych opakowaniach. Po świętach ich ceny spadają o połowę, a nawet więcej, więc można kupić ciekawe, a nawet wymarzone i upatrzone wcześniej produkty w korzystniejszej cenie. Nie muszą one stanowić prezentów na przyszłe święta, jednak zakupienie kilku takich produktów pozwoli oszczędzić pieniądze wydawane w czasie roku na zakupy w drogeriach, gdy wszystko jest w normalnych cenach.

 • Ozdoby i dodatki

  Ozdoby i dodatki

  Poświąteczne pozostałości w supermarketach: kartki świąteczne, ozdoby, bombki, wstążki, dekoracje różnego rodzaju, po okresie bożonarodzeniowym mają znacznie niższe ceny, czasami wręcz groszowe. W takiej sytuacji nie należy bać się kupowania na zapas. Ozdoby i kartki z życzeniami, o ile nie ma na nich daty, nie mają terminu ważności. Kartki można wysłać za rok, a część ozdób wykorzystywać w trakcie nadchodzących miesięcy do ozdabiania mieszkania w czasie innych świąt lub do ozdabiania prezentów urodzinowych albo na inne okazje. Dzięki zrobionym wcześnie zapasom nie trzeba będzie wydawać większych sum później.

 • Słodka wyprzedaż

  Słodka wyprzedaż

  Również wyprzedaże słodyczy świątecznych są doskonałą okazją, żeby zrobić zapas słodkości na cały rok. Ze względu na opakowania z choinkami oraz Mikołajami ceny dobrych czekolad, bombonierek i cukierków potrafią być o wiele niższe niż zazwyczaj. Dodatkowym plusem jest fakt, że słodycze mają długi termin ważności. Być może nie nadadzą się na prezent dla kogoś – ze względu na opakowanie – jednak będą dobre na momenty, kiedy chce się czegoś słodkiego lub gdy trzeba poczęstować czymś niespodziewanych gości. Kupując słodycze w opakowaniach świątecznych albo lekko uszkodzonych, można sporo zaoszczędzić.

 • Uzupełnianie szafy

  Uzupełnianie szafy

  W pierwszej kolejności w czasie wyprzedaży po świętach patrzy się na ubrania i obuwie. Rzeczy te mają zazwyczaj niższą cenę, lecz jednocześnie należy zachować ostrożność. Najlepszym rozwiązaniem, żeby wiedzieć, czy coś faktycznie jest w promocji, jest przejście się po sklepach przed świętami i zapamiętanie lub spisanie ówczesnych cen. Jeżeli po świętach będą one niższe, wtedy faktycznie opłaca się kupić ubranie albo buty. Ostrożność ta wynika przede wszystkim ze sztucznego zawyżania cen w sklepach, nawet w trakcie wyprzedaży.