Zakumaj.pl

Jak maksymalnie obniżyć koszty podróżowania?

Jak maksymalnie obniżyć koszty podróżowania?

Wielu osobom wydaje się, że podróżowanie jest dla ludzi bogatych, że jest luksusem nieosiągalnym dla wielu. Nic bardziej mylnego! Ciekawe przygody i niezapomniane wrażenia to tylko kwestia odpowiedniego przygotowania się i poznania kilku ważnych trików, które pozwolą na tanie i sprytne zarezerwowanie wielu biletów i poznanie atrakcji. Pamiętajmy o tym, że jeśli jest tanio, to nie oznacza, że nie będzie ciekawie. Tylko od nas zależy, jak spędzimy czas poza domem. A zatem zastanów się nad tym, jakie masz wakacyjne priorytety, przeczytaj poniższy poradnik, zastosuj zawarte w nim wskazówki i ruszaj w niezapomnianą podróż. Udanych wakacji!

 • Przede wszystkim – nie rób nic na ostatnią chwilę i rozważnie wybieraj noclegi

  Przede wszystkim – nie rób nic na ostatnią chwilę i rozważnie wybieraj noclegi

  Aby zorganizować tanie wakacje, musisz zabrać się za to przedsięwzięcie nieco wcześniej niż na kilka dni przed wyjazdem. Zacznij od tego, że określisz budżet, jakim dysponujesz. Warto określić sobie kwotę maksymalną, jaką dysponujemy i którą możemy wydać. Jeśli masz to już za sobą, siądź przy komputerze i szukaj tanich i okazyjnych ofert. Pamiętaj o tym, że jeśli jakiś hostel jest tani, wcale nie musi to oznaczać, że będzie on obskurny. Przejrzyj profil miejsca w Internecie, obejrzyj zdjęcia, zadzwoń, dopytaj się. Zwróć szczególną uwagę na położenie wynajmowanej przez Ciebie kwatery. Bardzo często jest bowiem tak, że dany hostel czy schronisko są tanie, bo są położone dalej od centrum, natomiast panujące w nich warunki wcale nie muszą być złe. Poza tym szkoda wydawać dużo na drogie apartamenty, gdy nie masz zbyt wiele pieniędzy, a planujesz aktywny wypoczynek. Wówczas i tak większość czasu spędzasz przecież poza miejscem, w którym nocujesz. A zatem odpowiedni wybór kwatery pozwala wiele zaoszczędzić.

 • Szukaj korzystnych ofert

  Szukaj korzystnych ofert

  Jeśli planujesz z wyprzedzeniem, możesz znaleźć wiele ciekawych ofert za bezcen. Mnóstwo zaoszczędzisz na przykład na przejazdach czy przelotach, jeśli oczywiście zarezerwujesz je sobie odpowiednio wcześnie. Istnieje mnóstwo tanich linii lotniczych i autobusowych, w których możemy zarezerwować bilety nawet za złotówkę! Poza tym warto śledzić oferty i promocje grupowe. Takie często pojawiają się w transporcie kolejowym. Warto wiedzieć, że największe zniżki pojawiają się poza sezonem. To także dobra opcja, zwłaszcza że w ciepłych krajach ciepło jest także wiosną czy jesienią. Jeśli planujesz pobyt w Polsce, to i u nas rezerwacja w lipcu czy sierpniu nie gwarantuje doskonałej pogody. A zatem jesienny wypad w góry może zaowocować piękną aurą i sporą kwotą, która zostanie w Twoim portfelu. Pozasezonowe wyjazdy to także większa swoboda wypoczynku i brak tłumów.

 • Dobrze zorganizuj czas

  Wiele zaoszczędzisz na dobrym zorganizowaniu form spędzania wolnego czasu. Planujesz pójście do muzeum? Pamiętaj, że każda tego typu placówka jeden dzień w tygodniu jest otwarta za darmo. Dzięki temu zaoszczędzisz kilkanaście złotych na bilecie. Gdy jesteś na wyjeździe rodzinnym, suma ta rośnie już do kilkudziesięciu złotych. Wynajmując hotel, zrezygnuj z posiłków. O wiele taniej wyjdzie, gdy zakupicie jedzenie samemu. Przecież nie chodzi o to, aby ciągle jeść wykwintne dania, ale aby jak najwięcej zobaczyć.