Zakumaj.pl

Jak możesz się trwale pozbyć cellulitu?

Jak możesz się trwale pozbyć cellulitu?

Cellulit to prawdziwe utrapienie dla wielu kobiet. I wcale nie jest prawdą, że tylko tych z nadwagą! Cellulit bardzo często prześladuje osoby szczupłe. Gdzie pojawia się najczęściej? Oczywiście na udach i pośladkach, ale także na rękach czy brzuchu. Nie wygląda zbyt estetycznie. Spowodowany jest bardzo często uwarunkowaniami genetycznymi, brakiem ruchu czy złą dietą. Jednak nie jest tak, że nie ma nadziei na pozbycie się popularnej skórki pomarańczowej. Odpowiednie odżywianie i prawidłowo dobrane ćwiczenia sprawią, że zminimalizujesz cellulit lub wyeliminujesz go całkowicie. Poniższy artykuł przedstawia kilka całkowicie naturalnych i nie wymagających dużego nakładu finansowego sposobów na pozbycie się cellulitu. Przeczytaj uważnie wskazówki i zacznij już dziś walczyć ze swoimi bolączkami.

 • Zadbaj o prawidłową dietę

  Zadbaj o prawidłową dietę

  Zacznijmy od najważniejszego – zdrowego odżywiania. Całkowicie wyeliminuj ze swojej diety produkty wysokotłuszczowe, słodycze, napoje gazowane. Poza tym niezbyt korzystnie działają także produkty wysoko przetworzone, zawierające konserwanty, sztuczne barwniki czy substancje zapachowe. Zadbaj o oczyszczenie swojego ciała. Najlepiej dokona tego codzienna dawka niegazowanej wody mineralnej, wzbogaconej o plasterek cytryny. Idealnie nawodni ciało, zadba o prawidłowe funkcjonowanie nerek. Zrezygnuj z czerwonego mięsa na rzecz drobiu i ryb. Mięso wieprzowe spożywaj co najwyżej raz w tygodniu. Zawarte w rybach kwasy tłuszczowe omega-3 doskonale wpłyną na Twój organizm i zaspokoją jego zapotrzebowanie na tłuszcz.

 • Kontroluj nabiał, licz kalorie

  Wiele organizmów nie trawi nabiału. Unikaj produktów mlecznych przez cztery tygodnie, a oczyścisz swój organizm z toksyn i zauważysz wyraźną różnicę w kondycji skóry. Jeśli bowiem okaże się, że Twój organizm średnio toleruje nabiał, wówczas będziesz musiała go odstawić całkowicie. To on bowiem, niestrawiony prawidłowo, odkłada się w postaci cellulitu. Pamiętaj o tym, że Twój organizm potrzebuje określonej ilości jedzenia na dzień – a co za tym idzie, powinnaś kontrolować spożycie kalorii. W zależności od wieku, płci i codziennej aktywności wyznaczone są normy kaloryczne, których nie należy przekraczać. Nadwyżka kalorii powoduje, że odkłada się nam tkanka tłuszczowa. Zapisuj zatem, co jesz, i licz ilość kalorii – z czasem sama będziesz potrafiła określić odpowiednią dla siebie normę i notowanie okaże się zbędne. Spróbuj, a zobaczysz, jakie to ważne!

 • Ćwicz i pielęgnuj ciało!

  Ćwicz i pielęgnuj ciało!

  Odpowiednią dietę uzupełnij ćwiczeniami. Doskonale działa bieganie i ćwiczenia wykonywane na siłowni. Warto także nauczyć się pływać. Woda doskonale modeluje ciało. Zafunduj sobie od czasu do czasu seans u masażysty, zainwestuj w wannę z hydromasażem. Do tego zakup antycellulitowe żele i kosmetyki. Same wprawdzie nie pomogą, ale polecane są jako uzupełnienie kuracji antycellulitowej dla osób, które przestrzegają diety i ćwiczą regularnie.