Zakumaj.pl

Jak spakować walizkę?

Jak spakować walizkę?

Wyjeżdżając na wakacje, stajemy najpierw przed niezwykle trudnym zadaniem – jak się odpowiednio spakować? Jeśli chcesz być wzorowym turystą czy podróżnikiem, powinnaś znać kilka prostych zasad, dotyczących właśnie tego. Na każdy wyjazd bierzesz walizkę – ważne jest, abyś wiedziała, jak można zagospodarować przestrzeń, aby zmieścić wszystko, co planujesz zabrać. Jest na to kilka sposobów, które bez obaw można mieszać i łączyć w zależności od tego, co chcesz ze sobą zabrać i na jak długo jedziesz. W niniejszym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak się zapakować, zostawiając jeszcze nieco wolnego miejsca na zakupione podczas wojaży pamiątki i gadżety. Warto zapoznać się z tymi wskazówkami, szykując się na wakacyjne podróże!

 • Najważniejsze – ubrania i kosmetyczka

  Najważniejsze – ubrania i kosmetyczka

  Zacznijmy od rzeczy najbardziej niezbędnych, a mianowicie od ubrań. Warto zadać sobie pytanie, ile ubrań potrzebujesz i jakich. Wyjazd na koncert czy weekendowy wypad do miasta nie wymagają od nas takich ubrań, jak tygodniowe wczasy nad morzem czy w górach. Ważna jest także pora roku i pogoda panująca w miejscu, do którego zmierzamy. Warto przed spakowaniem się poznać prognozye pogody dla miejsca, do którego się udajemy. Zastanów się także, czy istnieje możliwość prania na miejscu. Jeśli tak, to bezcelowe jest dźwiganie kilkunastu koszulek itp., szczególnie gdy planujemy wypad na kilkanaście dni. Wiele miejsca możesz oszczędzić na kosmetykach. Szukaj w drogeriach wersji mini. Wielu producentów wprowadziło na rynek swoje produkty w małych opakowaniach i buteleczkach, specjalnie na wakacyjne wojaże. Często np. małą buteleczkę szamponu czy płynu do kąpania zużyjesz podczas wakacji i wracając, masz jeszcze więcej miejsca na ewentualne pamiątki z podróży. Możesz też posłużyć się darmowymi próbkami i saszetkami, jeśli szykujesz się na eskapadę weekendową, na dwa dni.

 • Lista i porządek w ubraniach

  Lista i porządek w ubraniach

  Pakowanie zacznij od listy… żeby wszystko ze sobą zabrać. Najlepiej przygotować ją już na kilka dni przed wyjazdem, tzn. nie na ostatnią chwilę. Dzięki temu będziesz mogła dopisywać rzeczy, o których możesz zapomnieć. Na koniec przyjrzyj się całości i zdecyduj, czy naprawdę wszystkie wymienione przez Ciebie rzeczy są potrzebne. Zapewne jeszcze wykreślisz część z nich. Zwracaj także uwagę na to, w jaki sposób pakujesz np. ubrania. W zależności od tego, jak je złożysz, mogą one zająć mniej lub więcej miejsca. Najlepiej opłaca się zatem zwinąć je w rulonik. Złóż rękawy koszulek do środka i zwiń całość. Podobnie ze spodniami czy bielizną. Skarpetki możesz włożyć do woreczka i umieścić w butach – dzięki temu oszczędzisz dużo miejsca.

 • Co jeszcze warto wiedzieć?

  Istotne w pakowaniu jest to, aby odpowiednio zabezpieczyć resztę przez zalaniem kosmetykami itp. Bierzemy ze sobą przecież perfumy, toniki… Warto wszystkie tego typu rzeczy uprzednio owinąć folią, a następnie umieścić gdzieś w środku walizki. Dzięki temu będą chronione, a w razie potłuczenia nie zabrudzą wszystkiego. Z kolei wszelkie dokumenty i pieniądze i tak lepiej mieć przy sobie, tzn. w małej torebce, niezależnej od walizki.