Zakumaj.pl

Jak ozdobić bombki na choinkę fotografiami?

Jak ozdobić bombki na choinkę fotografiami?

Bombki na choinkę można ozdobić rozmaicie. Jeśli jednak tradycyjne wzory i kolory trochę nam się już opatrzyły, możemy poszukać czegoś bardziej oryginalnego. Ciekawym pomysłem jest wykonanie bombek na choinkę ozdobionych rodzinnymi fotografiami. Jak wykonać takie ozdoby, dowiesz się z tego artykułu.

 • Przygotowanie bombek

  Przygotowanie bombek

  Aby zrealizować swój pomysł, będziemy potrzebowali przezroczystych plastikowych bombek. Nabędziemy je w Internecie albo w sklepie hobbystycznym. Powinny być rozkładane, aby można było umieścić wewnątrz zdjęcie.

 • Przygotowanie zdjęć

  Przygotowanie zdjęć

  Zdjęcia umieścimy wewnątrz plastikowych kul. W związku z tym muszą być okrągłe, a ich średnica powinna być taka sama jak średnica bombki. Wydrukowane zdjęcia trzeba będzie przyciąć, dlatego należy odpowiednio dobrać wielkość wydruku, aby osoba na zdjęciu dobrze się prezentowała. Obrys zdjęcia zaznaczamy za pomocą cyrkla. Oprócz zdjęć członków rodziny można oczywiście wykorzystać także inne, na przykład ukochanych zwierzaków czy zimowych pejzaży. Zależy to tylko od naszego pomysłu i oczywiście posiadanych zasobów fotografii.

 • Wykonanie bombek

  Wykonanie bombek

  Aby nasza bombka nie była pozbawiona dekoracji z jednej strony, powinniśmy wydrukować zdjęcia podwójnie, a następnie skleić, tak by były dwustronne. Otwieramy plastikowe kule i umieszczamy wewnątrz fotografie w taki sposób, by znalazły się w miejscu połączenia się obu połówek. Następnie zamykamy je. Nasze bombki są gotowe.

 • Wykonanie bombek techniką decoupage

  Wykonanie bombek techniką decoupage

  Aby wykonać bombki ozdobione fotografiami, możemy wykorzystać technikę decoupage. W takim przypadku zakupimy bombki nieprzezroczyste. Wycinamy odpowiednio zdjęcia do umieszczenia po obu stronach bombki. Mogą być okrągłe lub owalne. Następnie przyklejamy je za pomocą kleju do decoupage, a potem kilkakrotnie lakierujemy. Takie bombki będą trwałe i bardzo estetyczne. Można je dodatkowo udekorować lakierem z brokatem albo warstwą imitującą szron, trzeba tylko podczas pracy zabezpieczyć zdjęcia przed zabrudzeniem.