Zakumaj.pl

Jak stworzyć tablicowe bombki na choinkę?

Obecnie już mało kto zajmuje się robieniem własnych ozdób choinkowych. Są to zazwyczaj jedynie pasjonaci rękodzielnictwa albo ewentualnie dzieci na zajęciach plastycznych w szkołach. Raczej stawiamy na powieszenie ozdób, które po prostu możemy kupić w sklepach lub na targach, a które prezentują się bardzo dobrze. Często sporo nas to kosztuje, ale za to oszczędzamy więcej czasu, co przed świętami jest bardzo istotne. Czasem jednak warto pokusić się o zrobienie kilku bombek, które będą wyróżniały się na tle tych pozostałych i będą bardziej spersonalizowane. Wcale nie trzeba mieć wielkiego talentu plastycznego albo smykałki do robotek ręcznych, aby je wykonać. Wystarczy kilka półproduktów, które połączone w całość dadzą nam wyjątkowy efekt. Spróbuj koniecznie sama stworzyć tablicowe bombki.

Jak stworzyć tablicowe bombki na choinkę?
 • Oczyszczanie bombek

  W pierwszej kolejności musisz zająć się wyborem bombek. Możesz kupić nowe, ale pamiętaj o tym, że powinny być gładkie. Nie mogą mieć żadnych wypukłych wzorów ani brokatu. Jeśli zdecydujesz się na bombki, które masz już w domu, a które chciałabyś w ten sposób odnowić i nadać im drugie życie, to pamiętaj o tym, że musisz je najpierw dokładnie oczyścić. Nie może być na nich kurzu, żadnych śladów kleju ani paproszków, gdyż wówczas efekt będzie niezbyt estetyczny. Jeśli będziesz używać wody, to pamiętaj także o tym, że bombki muszą wyschnąć, zanim pomalujesz je farbą.

 • Malowanie po raz pierwszy

  Na stole rozłóż stare gazety. Następnie chwyć bombkę za uchwyt do powieszenia i zacznij malować ją farbą tablicową. Zrób to dokładnie, starając się wykonywać ruchy pędzelkiem tylko w jedną stronę. Kiedy cała bombka będzie już pomalowana, odstaw ją na gazetę do wyschnięcia. Będzie to trwało kilka godzin. Z pewnością bombka nie będzie jeszcze wtedy na tyle intensywnie czarna, by cię to zadowoliło.

 • Malowanie po raz drugi

  Ponieważ chcemy, aby nasza bombka jak najbardziej przypominała szkolną tablicę, musisz pomalować ją jeszcze raz, w taki sam sposób jak w punkcie wcześniejszym. Potem znowu odstaw ją do wyschnięcia. Jeśli efekt nadal nie będzie cię satysfakcjonował, pomaluj bombkę po raz trzeci.

 • Napisy

  Napisy

  Kiedy bombka będzie już gotowa, weź kredę i delikatnie wetrzyj ją w bombkę, w ten sposób tworząc efekt starej szkolnej tablicy, z której nie można było domyć kredy. Potem napisz na niej jakiś świąteczny cytat, imię jednego z domowników albo życzenia. Masz tutaj pełną dowolność i liczy się przede wszystkim twoja kreatywność.

 • Przywieszka

  Ponieważ stworzone przez ciebie bombki będą kruczoczarne, warto nadać im trochę blasku oraz koloru. Dlatego też zamiast zwyczajnej nitki jako przywieszki użyj brokatowej czy czerwono-zielonej wstążki. Dobrze byłoby, gdyby te bombki na choince się odznaczały i nie zginęły w tłumie innych ozdób. Wesołych Świąt!

Czego potrzebujesz:

farba tablicowa

stare gazety

pędzelek

wstążka

kreda do pisania