Advertising
Zakumaj.pl

Jak się zachowywać w restauracji?

Opiekun artykułu: veronika
Co robimy w restauracji?

Co robimy w restauracji?

Spożywanie potrawy rozpoczynamy dopiero wtedy, gdy przed każdym gościem przy stoliku pojawił się talerz z daniem. Pierwsze danie spożywamy zawsze sztućcami, które położone są z zewnętrznej strony talerza. Jeżeli jesteś mężczyzną, musisz zaczekać, aż kobieta, z którą siedzisz przy stoliku, pierwsza sięgnie po sztućce. Wchodząc do restauracji z kobietą, obowiązkowo musisz przepuścić ją pierwszą i odsunąć dla niej bezgłośnie krzesło. Nie zaczynaj jedzenia również wtedy, gdy jesteś w restauracji z szefem, przełożonym, osobą starszą od ciebie czy taką, która wymaga szacunku. Na stole trzymamy jedynie nadgarstki, nigdy nie opieramy się na łokciach i nie stukamy w stół palcami.

Advertising
Advertising
Popularne tagi
  • jak pić
  • stany zjednoczone
  • wernisaż
  • dom jednorodzinny
  • elegancki ubiór
  • szacunek
  • lista znajomych
  • nogi
  • przejedzenie
  • żona
  • naturysta
  • skrzyżowane nogi
  • pisemne zapraszanie
  • środki finansowe
  • impreza
Advertising
Advertising
Advertising
Advertising