Zakumaj.pl

Jak przygotować kąpiel z mlekiem oraz miodem?

5.0 (razem głosów: 1)
Jak przygotować kąpiel z mlekiem oraz miodem?

Kąpiele w mleku kojarzą się przede wszystkim z Kleopatrą, która ponoć kąpała się w nim, żeby mieć piękną skórę. Nie jest to tylko mit, mleko i miód mogą skutecznie pomóc w zachowaniu urody, w pielęgnowaniu ciała oraz zapewnieniu skórze właściwego nawilżenia. Jest to szczególnie ważne w sezonie jesienno-zimowym, kiedy łatwo o przesuszenie skóry.

 • Czego potrzeba?

  Czego potrzeba?

  Do przygotowania kąpieli, która sprawia przyjemność i pielęgnuje, nie potrzeba wiele. Niezbędne są:
  * 2 l mleka,
  * 3,5 łyżki miodu płynnego,
  * woda w wannie.

 • Krok pierwszy

  Krok pierwszy

  Całe przygotowane mleko przelać do garnka. Zacząć podgrzewać, uważając, żeby się nie przypaliło. Nie trzeba go zagotowywać, ma być tylko bardzo mocno podgrzane, dzięki czemu efekt kąpieli będzie lepszy.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Wannę napełnić ciepłą wodą, której temperatura nie powinna być wyższa niż 37 stopni Celsjusza. Gdy mleko będzie gorące, zdjąć je z ognia i dodać miód. Mieszać, aż miód dokładnie rozpuści się w płynie, a następnie przelać miksturę do wody w wannie. Wymieszać.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Do przygotowanej kąpieli wejść i moczyć się w niej 15 – 25 minut, nie więcej. Delikatnie osuszyć ciało oraz wetrzeć balsam nawilżający. Regularne stosowanie kąpieli z dodatkiem miodu i mleka uelastycznia skórę, ujędrnia ją i odżywia, sprawiając, że jest przyjemniejsza w dotyku.